• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

Kazakistan'da Skandal : Üniversiteli Hanımların İffetleri Teşhir Edildi....!!

TRWE_2012

Süper Moderatör
Üyelik Tarihi
2 Haz 2020
Konular
3,091
Mesajlar
5,890
MFC Puanı
20,830

Üniversite hastanesinde rezalet: Kadın öğrencilerin bekaret durumları sızdırıldı​


Kazakistan'ın en büyük şehri olan Almatı'dakİ Al-Farabi Kazakistan Ulusal Üniversitesi Hastanesi'nde yaşanan kriz büyük tepki topladı. Neden toplandığı bilinmeyen yaklaşık 190 kadın öğrencinin bekaret durumları üniversite tarafından sızdırıldı.

Yüzlerce kadınla ilgili son derece kişisel ve gizli tıbbi bilgiler, yetkililer tarafından sosyal medyada paylaşıldı. Yaşları 17 ile 21 arasında değişen öğrencilerin bekaret durumları hakkında neden bilgi topladıkları belirsizliğini koruyor ancak paylaşılan veriler arasında isimler, yaşlar, telefon numaraları ve kimlik numaraları da yer alıyor.

SOSYAL MEDYADAN YAYILDI​


Yayına girdikten birkaç dakika sonra, üniversiteye bağlı çeşitli sosyal medya gruplarında yayılan bu bilgilerin ardından, kız öğrencilerin üniversitenin tıp merkezinde özel jinekolojik muayenelerden geçirildiği iddia edildi.Bu muayenelerin sonuçlarının sızdırıldığı açıklanırken bu muayenelerin eski Sovyet devletindeki öğrenciler için zorunlu olup olmadığına dair bir açıklama yapılmadı.

LİSTEDE ADI GEÇEN ÖĞRENCİLER TEPKİLİ​


Listede adı geçen ancak ismini vermek istemeyen bir öğrenci yerel haber kaynaklarına yaptığı açıklamada çok sert ifadeler kullandı. İsmini açıklamayan öğrenci, "Kişisel verilerimiz her yere adeta asıldı. Mahrem tıbbi muayenelerden sonra bilgileri toplayıp genel bir sohbet odasına atıyorlar" dedi.

Bir başka öğrenci ise Kazakistan'da mahremiyete verilmeyen önemi eleştirdi. Üniversite, hatadan sorumlu tıp merkeziyle sözleşmesini feshetmeyi planladığını ve bir iç inceleme yürüttüğünü açıkladı, ancak büyük veri ihlalinden etkilenen öğrencilerden herhangi bir şekilde özür dilemedi.

Kazakistan Bilim ve Yüksek Öğrenim Bakanı Sayasat Nurbek şok edici sızıntıyı eleştirdi. Nurbek, "Özellikle tıbbi nitelikteki kişisel verilerin aktarılması bir ihlaldir. Bu konuyu kontrol altına aldım, çünkü burada doğrudan bir ihlal var. Sorumlular mevcut mevzuatımız uyarınca cezalandırılacaktır" dedi.

Kaynak :

HTML:
https://www.sozcu.com.tr/universite-hastanesinde-rezalet-kadin-ogrencilerin-bekaret-durumlari-sizdirildi-p23076
 
Son düzenleme:

TRWE_2012

Süper Moderatör
Üyelik Tarihi
2 Haz 2020
Konular
3,091
Mesajlar
5,890
MFC Puanı
20,830
Dünyanın her yerinde "Kadın" olmak gerçekten zor olmalı.....Kadın/kız olmak, başlı başına sanki suçmuş gibi....Ve bu erkek bakışı değişmediği sürece kadınlar;

1.Her zaman aşağılık olarak görülecek

2.Her zaman canlarından olacak

3.Her zaman seks objesi yada kölesi veya makinesi olarak görülecek

4.Her türlü haksızlığa ve ahlaksızlığa uğratılıp itilecek...

Çözüm:

Kadının kendisidir.Yani dünyaya getireceği erkek çocuğu iyi eğitmesinden geçiyor çözüm....
 
Üst