• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

Kendi Şahsi PC'nizde Ne Tür Yazılımlar Kullanırsınız?

Hangi Tür Yazılımları Kullanmaya Yatkınsınız/Alışkınsınız.?

• Multimedya Yazılımları

Kullanılan: 0 0.0%
  • Oyun Yazılımları

• Elektronik Yazılımlar

• Kullanılan toplam oy
    3

TRWE_2012

Süper Moderatör
Konular
3,091
MFC Puanı
20,830
Açıklama :

Yazılım Nedir ?

Yazılım, temelde bilgisayara nasıl çalışacağını söyleyen komutlar ve veriler bütünüdür. Bir bilgisayarın iki ana unsuru olan yazılım ve donanım, fonksiyonel olabilmek için birbirine bağımlıdır. Bilgisayarın fiziksel parçalarından oluşan kısım donanım iken bu parçaları yazılım denilen görünmez kısım işlevsel kılar. Bu işlevselliği, farklı amaçlara hizmet etmek üzere yazılım programlar ve kodlar ortaya çıkarır. Bunun nasıl gerçekleştiğini genel hatlarıyla şöyle özetleyebiliriz:

Kullanıcı, kullanmakta olduğu uygulama ya da programda yaptığı işlemler ile işletim sistemine komutlar gönderir. İşletim sistemi de bu komutları donanıma iletir. Donanım bu komutları istenilen sonuçların ortaya çıkması için işler. Sonrasında işletim sistemi bu yeni verileri, uygulama yazılımına iletir ve hâlihazırda bu program içinde çalışan kullanıcı yaptığı işlemin karşılığını alır. Bu özeti yaparken kullandığımız işletim sistemi ve uygulama yazılımı gibi terimler, farklı yazılım türlerini ifade eder.

Şimdi sorumuzu yöneltelim siz sayın forum üyelerine...

Sindy

Süper Moderatör
Konular
1,472
MFC Puanı
116,640
PC yok maalesef .)

TRWE_2012

Süper Moderatör
Konular
3,091
MFC Puanı
20,830
Windows Sisteminde

Uygulama Yazılımları
Sistem Yazılımları
Multimedya Yazılımları
Oyun Yazılımları

Linux 'da

Uygulama Yazılımları
Sistem Yazılımları
Multimedya Yazılımları

TRWE_2012

Süper Moderatör
Konular
3,091
MFC Puanı
20,830
İmkanlar desek daha doğru olur aslında .)) Sevmekle alakalı değil yani .) Forumda para toplayıp banA bir PC alsanız PC olmasa tablette olur yani :D
Kusura bakma , işin maddiyat yönünü düşünemedim maalesef, sen yukarıdaki mesajımı, benim aptallığıma yorumla....Üzgünüm , sana böyle bir forum cevabı yazdırdığıma.....Bazen "balta'yı taş'a vurabiliyoruz"....

Sindy

Süper Moderatör
Konular
1,472
MFC Puanı
116,640
Kusura bakma , işin maddiyat yönünü düşünemedim maalesef, sen yukarıdaki mesajımı, benim aptallığıma yorumla....Üzgünüm , sana böyle bir forum cevabı yazdırdığıma.....Bazen "balta'yı taş'a vurabiliyoruz"....
Estağfurullah abicim .) Hiç sorun değil

TRWE_2012

Süper Moderatör
Konular
3,091
MFC Puanı
20,830
Estağfurullah abicim .) Hiç sorun değil
Buna inan (Allah seni inandırsın) benim durumum senin kinden farklı değil.Elimdeki dizüstü pc 2009'dan kalma 13-15 senelik, "her halde benim kadar uzun süreli donanım kullanan yoktur herhalde (kişi kendini bilirmiş hesabı) "parasızlıktan dolayı"....

Sindy

Süper Moderatör
Konular
1,472
MFC Puanı
116,640
Rabbim kimseyi sıkıntı da bırakmasın inşallah ?