• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

Kendin Gibi Gel

Peony

Onursal Üye
Konular
12,075
MFC Puanı
57,450
İnsan en çok kimi kaybettiğinde çıkmaza girer sizce?

Bence kendini.
Siz hiç kaybettiniz mi kendinizi?
Aramaya bile çıkamadığınız oldu mu?
O bildiğiniz halinize adressiz kaldınız mı?

Ben kaldım.

Biri vardı evimde, bana benziyordu ama ben değildi.
Yatağın soluna yatıyorduk ikimiz de, yazı yazıyorduk, şarkı söylüyorduk, en yakın arkadaşlarımız bile aynıydı, kıyafetlerimi giyiyordu o kız.

Arabamı kullanıyordu, koltuğumda oturup sevdiğim diziyi izliyordu.
Benim makyaj malzemelerimle boyuyordu kaşını, gözünü.
Benim yerime söylüyordu bomboş sözümü.
Kitaplarımı okuyordu, fincanımdan kahve içiyordu.
Hık demiş burnumdan düşmüştü yabancı... '

GİT' DİYEMEDİM ONA

"Git" diyemedim ona, o da gitmedi.
Kalması bin beterdi.
Neredeydim ben? Nereye kaçmıştım?
Öyle özledim ki kendimi, bundan beter özlem tanımadım.
Çünkü yerime koyacak bir şey yoktu. Başka gülüşler, başka neşeler, başka tenler, başka heyecanlar dolduramazdı yokluğumu.

Yoktum...

Bir yerlerdeydim...
Sonra oturdum o şarkıyı yazdım: 'Su Gibi Gel' "Düşünmeden gittin Düşünmeden gelir misin?
Uzundur yoksun Sakinleşince döner misin?Beni sorarsan aynı Aşığın ilacı var mı?

Gece, gündüz karışmış Sevmemenin yolu var mı?Yalnızın sabahı olmuyor olmuyor Bilmem ne söylesem olmuyor...Su gibi gel bilmediğin hallerdeyim Sen gibi gel bilmediğim yerlerdeyim."
Her şarkı için sorarlar, "Bu şarkıyı kime yazdın?" diye... Çoğu zaman söylemek istemez şarkıyı yazan.
Dinleyenin hayal dünyasını bozar diye, başkalarına anlamlar yüklenmesin diye...

Ama ben söylemek istiyorum, zaten yukarıdaki girişten ve gelişmeden anlamışsınızdır; bu şarkı benden bana.
Kendime yazdım.