Neler yeni
Türkiye'nin En Güncel Forum Sitesi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Kendini Bıçaklayan Kocasını Hapisten Kurtardı

diShy

~ یơυℓℓεss ..
Emektar Yönetici
  • Üyelik Tarihi
    27 Kas 2009
  • Mesajlar
    24,083
  • MFC Puanı
    339
  • MFC Seviyesi

Adana'da bir kadın, kendisini 5 yerinden bıçaklayarak öldürmek isteyen ve 12.5 yıl hapis istemiyle yargılanan kocasından şikayetçi olmadı. Mahkeme heyeti şikayet olmadığı için davayı düşürünce sanık ceza almaktan kurtuldu.
İddiaya göre Derya H., 3 yıldır nikahsız olarak yaşadığı eşi Erdi Z.'yi kendisine şiddet uyguladığı gerekçesiyle terk etti. Terk edilmeyi kabullenemeyen şahıs, 2 Ocak 2012'de Merkez Park'ta karşılaştığı eşini 5 bıçak darbesiyle yaraladı.
Yakalanıp tutuklanan Erdi Z., yargılandığı Adana 3'üncü Ağır Ceza Mahkemesi'nde eşiyle yöresel düğün yaparak evlendiklerini belirterek, "Kendi isteği ile birlikte olmuştuk. Askere giderken küsmüştük. Dönüşte barıştık. Tekrar küsünce baba evine gitti. Konuşmak istedim. Tersleyip hakaret etti. Kendimden geçmişim" dedi.
Ölümden dönen Derya H. ise duruşmada 14 yaşındayken evlendiğini söylediği nikahsız eşinden şikayetçi olmadı.
Erdi Z., eşini öldürmeye teşebbüs ettiği iddiasıyla 12 yıl 6 ay hapse mahkum edilirken, eşinin "Evlendiğimde 14 yaşındaydım" sözü üzerine şahıs hakkındaAdana 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nde "cinsel istismar" suçundan ikinci bir dava açıldı. Bu davanın karar duruşmasında Erdi Z., "Rızasıyla kaçırdım ve birlikte oldum. Yaşının büyük olduğunu söylemişti "dedi. Derya H. ise şikayetçi olmadığını belirtti. Yaş tespit raporunda genç kızın olay tarihinde 15 yaşından büyük olduğu belirlendi. Mahkeme heyeti, dava şikayete bağlı olduğundan ve Derya H.'nin şikayetçi olmamasından dolayı davayı düşürünce sanık ceza almaktan kurtuldu.
Öte yandan, geçtiğimiz günlerde yaklaşık 1 yıldır ayrı yaşadığı eşi Yavuz K. tarafından 15 bıçak darbesiyle yaralanan İlknur K. de kocasından şikayetçi olmamıştı. - Adana
 
Üst Alt