Neler yeni
Türkiye'nin En Güncel Forum Sitesi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Kırmızı Bacaklı Meksika Tarantulası

vioLeta

| Az İnsan Çok Huzur |
MFC Üyesi
  • Üyelik Tarihi
    29 Tem 2015
  • Mesajlar
    2,557
  • MFC Puanı
    350
  • MFC Seviyesi

Latince ismi, Brachypelma smithi’dir. Anavatanları Meksika’da bulunan Sierra Madre Occidental ve Sierra Madre del Sur dağladır. Evcil olarak tüm Dünya’ya yayılmışlardır.

Genel Özellikleri

Erişkin Kırmızı Bacaklı Meksika Tarantulasının adında da anlaşılacağı gibi bacaklarında kırmızı şeritler vardır. Normal olarak bacak renkleri siyahtır. Bacakları ve eklemleri üzerinde kırmızı, turuncu arası renklerde şeritler yer alır.

Yetişkin bir birey yaklaşık olarak 17-20 cm boya ulaşır. Gözde uzunluğu ise 7-8 cm’dir. Yetişkin ağırlığı ise 16-18 gram kadardır. Gözde kısmında ve bacaklarında ince tüycükler yer alır.

Dişiler 30 yıl kadar yaşayabilirler. Erkeklerin ise ortalama yaşam süreleri 4-5 yıl kadardır.

Beslenme

Doğada her türlü böcek ve küçük hayvanlar onun için besin kaynadığıdır. Sinekler, böcekler, küçük kertenkele ve fareleri yiyebilirler. Evde beslenenlere ise yine küçük böcekler verilebilir.

Bakım

En sakin tarantula türlerinden birisidir. Yaklaşık olarak 30x30x30 boyutlarında bir teraryum onun için yeterlidir. Fakat ne kadar büyük olursa o kadar iyidir.

Teraryumun kuru olması faydalı olacaktır. Yine teraryum içerisinde saklanabileceği bir kaya parçası veya ağaç parçası olmalıdır.
 
Üst Alt