Neler yeni
Türkiye'nin En Güncel Forum Sitesi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Kirpiklerimi Nasıl Dolgun Gösterebilirim

Satürn

Emektar Yönetici
  • Üyelik Tarihi
    9 Şub 2015
  • Mesajlar
    41,185
  • MFC Puanı
    12,134
  • MFC Seviyesi


Uzun, dolgun ve çarpıcı kirpikler her kadının hayalidir. Takma kirpikler ya da bazı tedaviler denememize rağmen doğal kirpiklerimizle baş başa kalıyoruz... Ama bazı minik ipuçlarıyla, kirpiklerine güç verip, daha yoğun görünmelerini sağlayabilirsin! Eğer bunu nasıl başaracağını bilmiyorsan, biz sana yardımcı olabiliriz, tabii ki aşağıdaki kurallara uyarsan!

1.Sakın dokunma!

Aslında bu herkesin tecrübelendiği ve bildiği bir şey; gözlerini ovuşturmak kirpiklerin için hiç sağlıklı değil. Bu, kirpiklerinin dökülmesine neden olduğu gibi, ellerinde bakterilerin ve kirin kirpik köklerine ulaşmasına neden olur. Böylece kirpik büyümesine engel olursun.

2. Kirpiklerini temiz tut.

İşte makyajla uyumanın bir zararı daha! Bolca maskara uyguladığın bir günün ardından, makyajını temizlemeden uyuduğunda, maskaranın kirpiklerine yapışmasını sağlamış olursun. Maskaran kirpiklerinde kurur ve kirpiklerin dökülür... Ayrıca, göz makyajını temizlerken de çok dikkatli olmalısın; pamukla sertçe ovmak yerine, hafif dokunuşlarla silmelisin.

3.Yağlardan yararlan.

Bitkisel yağlar, kirpiklerini besleyerek, kirpik uzamasını destekler. Zeytin yağı, hindistancevizi yağı ve jojoba yağı gibi yağları düzenli kullandığında, kirpiklerinde gözle görülür bir artış sağlayabilirsin. Eski bir maskara fırçanı iyice temizleyip, yağları uygulayabilirsin.

4.Sağlıklı gıdalar tüket.

Düzenli ve yeterli beslenme sağlıklı saçların, cildin ve tırnakların anahtarı olduğu gibi kirpiklerin de büyümesine destek olur. Protein ve vitaminler açısından zengin besinler güzelliğine güzellik katacak!

5.Eğer tüm bunlar başarısız olursa...

Makyajının vazgeçilmezi maskara seni daima korur! Kirpiklerinin daha gür ve hacimli görünmesini sağlayan maskaralardan yararlanabilirsin. Sürmeden önce kirpik kıvırıcıyla kıvır ve kirpik bazı uygula, ardından da maskaranı sür. Kirpiklerin sadece dakikalar içerisinde çok daha dolgun ve güzel görünecek!
Alıntı
 
Üst Alt