• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

Kısa Film Replikleri

Zeynep1

MFC Üyesi
Konular
941
MFC Puanı
5,250
-Replikler–
The Dark Knight (2008) – “Ya İyi Olarak Ölürsün, ya da kötüye dönüşecek kadar uzun yaşarsın”
Oldboy (2004) – “Gülersen, bütün dünya seninle birlikte güler… ağlarsan tek başına ağlarsın.”
Magnolia (1999) – ”Bu hayatta önemli olan ne umduğunuz ya da ne hakettiğiniz değil –önemli olan ne aldığınız…”
They Live (1988) -”elamana ihtiyacınız var mı?- olabilir..ama bu ekip işi..-yalnız adamlarında işe ihtiyaçı olabilir”
Becoming Jane (2007) – ”Seni görür görmez kalbi durmuyorsa yaşamıyor demektir”
Donnie Darko(2001) – “neden o aptal tavsan kostümünü giyiyorsun’- sen neden o aptal insan kostümünü giyiyorsun”
Star Wars 1 (1997) – ”Korku, karanlık tarafa giden yoldur. Korku öfkeye; öfke nefrete; nefret ise acıya yol açar… ”
Il Postino (1994) – ”En heybetli düşünceler bile çok sık duyulduğunda gülünç olurlar.”
Seven (1995) – “Dünya güzel bir yer ve de uğruna savaşmaya değer” demiş. Ben cümlenin ikinci yarısına katılıyorum.”
Good Will Hunting (1997) – “O mükemmel değil. Sen de mükemmel değilsin. Asıl soru birbiriniz için mükemmel olup olmadığınız… ”
Wag the Dog (1997) – “Bugüne dair iyi bir plan, yarına dair mükemmel bir plandan iyidir…”
The Postman (1994) – “En heybetli düşünceler bile çok sık duyulduğunda gülünç olurlar.”
Memento (2000) – “Kendimize kim olduğumuzu hatırlatmak için hepimizin aynalara gereksinimi var…”
Memento (2000) – “Gözlerinizi kapattığınız zaman dünya yok olmuyor öyle değil mi?”
Magnolia (1999) – “Bu hayatta önemli olan ne umduğunuz ya da ne hakettiğiniz değil. Önemli olan ne aldığınız…”
Limelight (1952) – “Zaman en iyi yazardır. Her zaman mükemmel sonu yazar.”
Pulp Fiction (1994) – “Eğer yanıtlarım seni korkutuyorsa, o zaman korkutucu sorular sormaktan vazgeçmelisin…”
Eyes Wide Shut (1999) – “Hiçbir düş sadece bir düş değildir…”
Hayatım Sana Feda (1970) – ”Kibir, bele bağlanan taş gibidir. Ne uçabilirsin, ne yüzebilirsin.”
O Kadın (2007) – ” Her başlangıç da bazen eskiye dönüştür.”
Limelight (1952) – “Zaman en iyi yazardır. Her zaman mükemmel sonu yazar.”
Dead Poets Society (1989)- ”Kim ne derse desin, sözcükler ve düşünceler dünyayı değiştirebilir.”
Gattaca (1997) – ”Yanında duruncaya kadar, hedefimden ne kadar uzakta durduğumdan emin olamamıştım..”
Her zaman, gerçek bir “hiçkimse” olmaktansa, sahte bile olsa “biri” olmanın daha iyi olacağınıdüşünmüşümdür…
Babam Ve Oglum (2005) – “Baba insan büyüyünce hayalleri küçülür mü?”
Şeytan’ın Avukatı (1997) – “Cennette hizmet etmektense cehennemde hükmetmeyi tercih ederim.”
Pulp Fiction (1994) – “Senin bir karakter olman, bir karakterin olduğu anlamına gelmez…”
The Girl in the Café (2005) “Tabağımın kenarında beni şişmanlatacak bir lokma yemek için her gün 30000 çocuk ölüyor.”
Wag the Dog (1997) – ”Bugüne dair iyi bir plan, yarına dair mükemmel bir plandan iyidir…”
Twelve Monkeys (1995) – ”Doğru ya da yanlış diye birşey yok, sadece popüler fikirler var…”
Quiz Show (1994) – “Bir soru için 64 bin dolar mı? Umarım sana hayatın anlamını soruyorlardır…”
8 mm (1999) – ”Şeytanla dans edersen şeytan değismez; seni değistirir… ”
Aamores Perros (2000) – ”Tanrıyı güldürmek istiyorsan… ona planlarından bahset ! ”
A Beautiful Mind (2001) – “Hayatta hiç birşeyden kesinlikle emin olamazsın john, hayatta emin olman gereken tek şey bu!”
L’eclisse (1962) – “Keşke seni daha çok sevseydim ya da hiç sevmeseydim…”
Jeux D’enfants (2003) – ”yıldırım aşkına inanırmısın? -evet!! -salakk..!!”
O Brother Where Art Thou (2000) – ”İnsan kalbinin içinde mantık arayan avanaktır.”
Gattaca (1997) – ”Yanında duruncaya kadar, hedefimden ne kadar uzakta durduğumdan emin olamamıştım..”
Usual Suspects (1995) “- Şeytanın yapmış olduğu en büyük hile, tüm dünyaya yaşamadığına inandırmaktır!-”
Forrest Gump (1994) – “Hayat bir kutu çikolata gibidir, asla içinden ne çıkacağını bilemezsin…”
Before Sunset (2004) – “Hayatta en büyük lüks yarına dair cümleler kurmaktır. o cümleler yarına ulaştığında ise tek gerçeğin dündür. “

Konular
55
MFC Puanı
4,430
-Yıldırım aşkına inanırmısın ? -evet !! -salak..!! Bu güzelmiş :D