• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

Kitaplarda okuduğunuz sizi etkileyen cümleler ya da sözler var mı?

Peony

Onursal Üye
Konular
12,075
MFC Puanı
57,450
Kitaplarda okuduğunuz sizi etkileyen cümleler ya da sözler var mı?

LaiLa

MFC Üyesi
Konular
1,822
MFC Puanı
6,400
Var birazdan paylaşırım

Konular
1,897
MFC Puanı
15,160
Evet mesela en sevdiğim pek sevdiğim İnci Sokağından

"Sevgisiz din olmaz; insanlar dinleri hakkında istedikleri kadar konuşabilirler; fakat eğer din onlara insanlara ve hayvanlara karşı iyi davranmayı öğretmiyorsa, hepsi boşunadır-hepsi boşuna, James; her şeyin içyüzünün ortaya döküleceği ve gerçek değerini bulacağı o gün, hepsinin foyası ortaya çıkacaktır."

Ragnar

Emektar Üye
Konular
1,446
MFC Puanı
37,550
"Satranç hayat gibidir David," demişti babası. "Her parçanın kendi işlevi vardır. Bazıları zayıftır, bazıları ise güçlü. Bazıları oyunun başında işine yarar, bazılarıysa sonunda. Ama kazanmak için hepsini kullanmak zorundasın. Aynen hayatta olduğu gibi, satranç ta da skor tutulmaz. On parçanı kaybedip, yine de kazanabilirsin oyunu. Satrancın güzelliği budur işte. İşler her an tersine dönebilir. Kazanmak için yapman gereken tek şey tahtanın üzerindeki olası hamleleri ve anlamlarını iyi bilmek ve karşındakinin ne yapacağını kestirebilmek."

Adam Fawer Olasılıksız

Konular
2,107
MFC Puanı
301,150
"Daha çok anlat” dedim.
“Hoşuna gidiyor mu?”
“Çok..Elimden gelse seninle sekiz yüz elli iki bin kilometre hiç durmadan konuşurdum.”
“Bu kadar yola nasıl benzin yetiştiririz?”
“Gider gibi yaparız."

Şeker Portakalı.

852000 km konuşacak biri kalmış mıdır acaba??

kuslarabenzer

Moderatör
Konular
347
MFC Puanı
31,190
-Bu gece günceme yazacağım.
+Neyi?
-Ateşten eli yanan çocuğun ateşi sevdiğini...

nedense beni çok etkiliyo bu ya