Neler yeni
Türkiye'nin En Güncel Forum Sitesi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Köpekler Mama Dışında Ne Yer?

emaarist

Yasaklandı!
Yasaklandı!
MFC Üyesi
  • Üyelik Tarihi
    2 Mar 2020
  • Mesajlar
    10
  • MFC Puanı
    1
  • MFC Seviyesi

Köpekler mama tüketmelerinin dışında birçok sebze, meyve, süt ve süt ürünlerini de severek tüketmektedir. Doğaları gereği her ne kadar etobur olsalar da, sindirim sistemleri için bitkisel besinlere de ihtiyaç duyarlar.

Evlerimizin ağır misafirleri patili dostlarımızın besin diyetleri de oldukça önemli tabiki. Her ırkın kendine ait bazı beslenme şartları olsada, genelde köpekler için ek gıda almaları çok önemlidir. Bazen eve geldiğimizde dostlarımızın mamalarının bittiğini fark edebiliriz. Bu durumlarda ” evde olan yiyeceklerin hangilerini patili dostlarımıza yedirebiliriz? ” bunu inceleyeceğiz.

Soflarda yemek yerken bizi yalnız (rahat) bırakmayan dostlarımız, elbetteki köpek mamaları dışında bir çok yiyecekten de hoşlanırlar. Her ne kadar insanlar gibi kendilerine ” sağlığa zararlı yiyecekler her zaman güzel oluyor ” demeseler de, yine de hep gidip sağlıkları için uygun olmayan yiyeceklere yönleniyorlar. Evlerimizde onlar için bulundurabileceğimiz ek gıdalar olduğu gibi zorunlu zamanlar da kullanabileceğimiz insanların yediği bazı yiyeceklerde onlara verilebilir.

güzel bir makale olmuş komple kopya yapmamak için hepsını almadım emege saygı olsun. devamını merak edersenız buradan bakabilirsiniz.
 
Moderatör tarafında düzenlendi:
Üst Alt