Neler yeni
Türkiye'nin En Güncel Forum Sitesi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Koltuk Altı Bakımlarınıza Ne Kadar Dikkat Ediyorsunuz ?

diShy

~ یơυℓℓεss ..
Emektar Yönetici
  • Üyelik Tarihi
    27 Kas 2009
  • Mesajlar
    24,083
  • MFC Puanı
    339
  • MFC Seviyesi

Koltuk altı bölgesinin belli etkenlerden dolayı aşırı terlemesi ile birlikte bu bölgede aşırı derecede bir koku oluşur ve bu koku yalnızca kişiyi değil etrafındaki kişileri de epey bir etkiler.

Peki, yaz veya kış fark etmeden oluşan bu kokulardan kurtulmanın bir yolu var mı? Bu ağır kokunun sizi etkilemesini istemiyorsanız, mutlaka özel tavsiyeleri hayata geçirmeli ve koltuk altlarınızı bakım altına almalısınız.

KOLTUK ALTI BAKIMLARINDA DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER;

Terleme ile savaşmada en önemli nokta: "Koltuk altındaki tüylerden kurtulmak ve o bölgeyi temiz tutmaktır."

Koltuk altı bölgesindeki tüyler alınırsa, bu bölgedeki bakteriler de besin kaynakları olan protein ve tutundukları kıl saplarından mahrum kalırlar. Böylece kokuyu yok etmedeki en büyük adımı atmış olursunuz.

Günlük bakım olarak ise sabah ve akşam, su ve sabunla koltuk altı temizliği yapılmalı. Duş almasanız bile koltuk altı bölgesini su ve sabunla yıkamalısınız. Bakteriler yok olacağından koku da kalmayacaktır. Ayrıca duş aldıktan sonra, deodorant sıkmanız da güzel kokmanızı sağlar. Terli bedene asla deodorant ya da parfüm sıkmamalısınız. Daha kötü kokmanıza neden olur.

Yediğiniz gıdalar da ter kokusu açısından önemlidir. Sucuk, pastırma, sarımsak gibi yiyecekler de terinizin kokmasına neden olur.

Kıyafetlerinizi sıkça değiştirmelisiniz. Polyester kıyafetlerden uzak durmanız da ter kokusunu engeller.
 
Üst Alt