• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

KPSS ortaöğretim başvuruları başladı - KPSS lise başvuru takvimi

Herkül

Admin
Konular
8,797
MFC Puanı
17,460
KPSS ortaöğretim başvuruları başladı - KPSS lise başvuru takvimi
nqzXR3.jpg

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM), 2020-KPSS ortaöğretim başvuru kılavuzunu yayınladı. Yayınlanan kılavuza göre 22 Kasım'da yapılacak sınav için başvurular 15-30 Eylül tarihleri arasında alınacak.

KPSS ORTAÖĞRETİM BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Adaylar, başvurularını elektronik ortamda ÖSYM Başvuru Merkezleri aracılığıyla veya bireysel olarak saat 14.00'ten itibaren ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden veya ÖSYM Aday İşlemleri Mobil uygulamasından yapabileceklerdir.

Sınava başvuruda HES kodu bilgisi alınacağından adayların, sınava başvuru işlemi yapmadan veya başvuru için başvuru merkezlerine gitmeden önce HES kodunu edinmiş olmaları gerekmektedir.

Adaylar, HES kodunun nasıl edinileceği bilgisine Sağlık Bakanlığının
Kod:
https://hayatevesigar.saglik.gov.tr
internet adresinden ulaşabileceklerdir.

KPSS ORTAÖĞRETİM SINAVI NE ZAMAN YAPILACAK?

2020-KPSS Ortaöğretim Sınavı, 22 Kasım 2020 tarihinde uygulanacak.

Diyanet İşleri Başkanlığında din hizmetlerinde görev almak isteyenlerin katılacakları Din Hizmetleri Alan Bilgisi Testi (DHBT), 27 Aralık 2020 tarihinde uygulanacaktır.

Ortaöğretim düzeyinde DHBT’ye katılmak isteyen adayların KPSS Ortaöğretim sınavına başvuru yapmaları ve sınava katılmaları gerekmektedir.

KPSS ORTAÖĞRETİM SINAV ÜCRETİ NE KADAR?

2020-KPSS sınav ücreti 80 TL olarak belirlendi. Sınava, başvuru yapan adayların en geç 1 Ekim günü sınav ücretlerini yatırmaları gerekiyor.

ALINTIDIR.