Neler yeni
Türkiye'nin En Güncel Forum Sitesi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Kudüs'te Çatışma

NunveyLa

ßir Tarafta güLüşün var,Sırtımda kanLı ßıçağın..
MFC Üyesi
  • Üyelik Tarihi
    20 Ara 2012
  • Mesajlar
    4,070
  • MFC Puanı
    302
  • MFC Seviyesi

Kudüs'te Mescid-i Aksa avlusunda İsrail askerleri ile Filistinliler arasında Cuma namazının ardından çıkan çatışmada 10 kişi yaralandı.

İsrail polisi, cuma namazı esnasında El-Kıbli camisi ile Kubbetu's-Sahra'da namaz kılanların ve Mescid-i Aksa'nın ses sistemlerinin bulunduğu odanın etrafını sardı.

İsrail polisi, cuma namazının ardından İsrail hapishanelerinde açlık grevi yapan mahkumlara destek için yürüyüş yapmak isteyenlere karşı ses bombası kullandı. Göstericilerin polise taşla karşılık verdiği olaylarda biri yabancı 10 kişi yaralandı.

Mescid-i Aksa'nın avlusunda toplanan kalabalık ise İsrail askerlerine tekbir getirerek tepki gösterdi.

Öte yandan, çıkan olaylarda 1 kişinin tutuklandığı bildirildi.

İsrail polis sözcüsü Shmulik Ben-Ruby, polisin Mescid-i Aksa'nın avlusunu terk ederek, kapılarında beklemeye devam ettiğini kaydetti. İsrail hapishanelerinde uzun süredir açlık grevinde olan Filistinliler ile dayanışma için Batı Şeria'da da gösteri yapan Filistinliler'e İsrail güçlerinin müdahalesinde çok sayıda gösterici yaralandı.

Filistin haer ajansı Ma'an, plastik mermi ve göz yaşartıcı gaz nedeniyle en az 29 protestocunun yaralandığını duyurdu.
 
Üst Alt