Neler yeni
Türkiye'nin En Güncel Forum Sitesi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Landing Page nedir?

mum

Kayıtlı Üye
MFC Üyesi
  • Üyelik Tarihi
    3 Nis 2008
  • Mesajlar
    2,539
  • MFC Puanı
    10
  • MFC Seviyesi

Landing Page, web sitelerinin arama motoru kampanyaları ve sosyal medya üzerinden yapmış oldukları çalışmalar sonrasında ziyaretçilerini yönlendirdikleri özel olarak hazırlanmış olan (çoğu zaman içerisinde bir form yer alabilen) tekil sayfalardır.

Birçok webmasterın yaptığı en büyük hatalardan biri reklam çalışması yaparken ana sayfayı baz almasıdır. Oysa belli bir hedef doğrultusunda yapılan reklam çalışmalarında ziyaretçilerin dönüşümü daha çok arttırılmak hedeflendiği için Landing Page kullanılır. Landing Page içerisinde ziyaretçilerin ilgisini seçecek teklifler ve değerli kampanyalar bulundurulur, böylece Landing Page tam olarak hedefine ulaşmış olur.

Landing Page genellikle satış amacı güden e-ticaret siteleri içerisinde görülmesine karşın hemen her tür web sitenin içerisinde bu tür bir sayfa görebilmek mümkündür. Örneğin herhangi bir kelime üzerinde Google AdWords ile bir reklam kampanyası girişiminde bulundunuz ve en gözde anahtar kelimeniz için iyi bir reklam bütçesi ayırarak reklam kampanyanızı başlattınız. Şimdi, bu vasıtayla web sitenize ulaşacak olan kişileri neden doğrudan ana sayfaya yönlendirerek onların sitenizi terk etmesine izin veresiniz ki? İşte bu aşamada Landing Page'ler devreye giriyor ve müşteriye asıl hedefi kolayca sunan web sayfaları potansiyel müşterilerin karşılarına getiriliyor.

Sonuç olarak reklam kampanyası satışı hedeflediğinde daha çok satış yapıyor ve bunun sonucunda Landing Page ile yapılan reklamlar çoğu zaman ana sayfayla yapılan reklamlardan çok daha etkili şekilde yüksek oranlı geri dönüşüm gerçekleştiriyor.
 
Üst Alt