• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

Çözüldü Laptop Şarjdan Çıkarınca Bilgisayar Kapanıyor KESİN ÇÖZÜMÜ

Pisadam

CEO
Konular
1,150
MFC Puanı
20,450
SORUN:
1- Laptop fişten çekince kapanma sorunu, laptopum fişi çekince kapanıyor, laptop şarjdan çıkarınca kapanıyor, bilgisayarın şarjını çekince kapanıyor, laptop fişini çekince direk kapanıyor, windows 10 şarjdan çıkarınca kapanıyor, windows 11 şarjdan çıkarınca kapanıyor, Laptop şarjdan çıkarınca ekran kapanıyor

ÇÖZÜM:
Öncelikle sorunun tamamen bataryanız ile ilgili olmadığını öğrenmek için pil sağlık durumunu kontrol edin.

Laptop Pil Ömrü Öğrenme [Programsız]

Eğer sorununuz pil/bataryadan değilse aşağıdaki adımları uygulayın;

ADIM 1: Görev çubuğundaki Başlangıç düğmesinin yanındaki arama kutusuna Denetim Masası yazın. Sonuç listesinden Denetim Masası ögesini seçin.

Laptop Şarjdan Çıkarınca Bilgisayar Kapanıyor.jpg

ADIM 2: Denetim Masası penceresinde Donanım ve Ses tıklıyoruz.

Laptop Şarjdan Çıkarınca Bilgisayar Kapanıyor1.jpg
ADIM 3: Açılan ekranda Güç Seçenekleri tıklıyoruz.

Laptop Şarjdan Çıkarınca Bilgisayar Kapanıyor2.jpg

ADIM 4: Güç Seçeneklerinde sizde sadece Dengeli(önerilen) modu açık olabilir. Ben Yüksek Performans modunda olduğum için ona göre anlatıyorum. Bütün modlarda aşamalar aynıdır.
Yüksek Performans hemen sağında bulunan Plan ayarlarını değiştir tıklıyoruz;

1660914252736.png

Aşağıdaki gibi yapıp değişiklikleri kaydet diyoruz.

1660915583874.png

ADIM 5: Güç Seçeneklerine geri dönüyoruz ve sol tarafta bulunan Güç düğmelerinin yapacaklarını seçin tıklıyoruz.

1660914641112.png

Aşağıdaki gibi yapıp Değişiklikleri kaydet tıklayın.

1660914951279.png

Sırası ile bu işlemleri yaptıktan sonra Bilgisayarı kapatıp tekrar açın ve ayarları kontrol edin. Eğer ayarlarda bir değişiklik yoksa güç kablosunu çıkarıp bilgisayarın kapanıp kapanmadığını test edin.

İşlemler bu kadar. Umarım sorununuz çözülmüş olur.

Sorun yaşamanız halinde konu altında bize yazabilirsiniz.

Altima

MFC Üyesi
Konular
6
MFC Puanı
1,260
Benimde Asus laptop var şarjdan çıkarınca bataryası vardı kapanıyordu çok teşekkür ederim.

Kerem

MFC Üyesi
Konular
27
MFC Puanı
3,780
Sorun bölümünü okurken beynim sulandı ama eve geçince bende deneyeceğim. Asus başka başbelası bir laptop sahibiyim bende.