• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

Laptopum Güçlü Ama kasıyor. ( iyice Berbatlaştı)

SelimÇolak

MFC Üyesi
Konular
1
MFC Puanı
0
Sistem özellikleri:

Sistem Modeli: Dell Latitude e6530

İntel Core İ5-3340M CPU @ 270GHz (4Cpus)
8GB Ram
DirectX 12
1.Görüntü Kartı: İntel HD Graphics 4000
2.Görüntü Kartı: Nvidia NVS 5200m (1GB VRAM)
Windows 10 Pro Orjinal

Arkadaşlar Laptobum Bana Geleli 1 Yıl Oldu. Öncelikle Ben Bunu Oyun İçin Kullanıyorum Çünkü Yeterince Güçlü Ama İstediğim Performansı Alamıyorum. Herşeyi Ayarladım Performans için yaptım, sürekli diskleri temizliyorum ancak çok düşük FPS sergiliyor. Ama Youtubede Benim Laptobumun aynısı kullananlar Gameplay videolarında GTA 5, Fortnite, FarCry 4, V.S. Oyunları 50-60FPS Arası Oynayabiliyorlar. Fakat Benimki NFSMW 2005 Gibi bir oyunda 15-20 fps ve sürekli drop yiyerek oynatıyor. ve Bugün de ne olduysa bu iyice berbatlaştı 5-10 FPS Arası Oynatmıyor Lütfen Yardım edin bıktım.

Konular
78
MFC Puanı
10,720
Ekran kartının güncellemesini yaptın mı ya da kontrol ettin mi

Konular
78
MFC Puanı
10,720
Hımm esasında 3 nesil bi.işlemcin var 10. Nesiller çıktı ama istersen bi format at sıfırla pc ni birde öyle dene ya da fanların tozlanmış olabilir bu da yorar pc ni bir nebze de olsa bunları kontrol et derim bi

SelimÇolak

MFC Üyesi
Konular
1
MFC Puanı
0
zaten 1 ay falan oldu format atalı ilk geldiğinde de kasıyordu yani fanları temizletsem mi yinede bilemedim.

SelimÇolak

MFC Üyesi
Konular
1
MFC Puanı
0
çünkü bana sıfır bir şekilde geldi ama hep aynıydı

Konular
1,018
MFC Puanı
4,910
Kardeşim Öncelikle ekran kartın oyun için çokta performanslı bir cihaz değil. amd olsaymış iyiymiş. Neyse konuya gelelim. oyun FPs yükseltme bu zamanda karşılaşılan büyük sorunlardan birisi. Tavsiyem şudurki işlemcinde amd olamaz ekran kartınıda amd ye çekemezsin yapabilecegin tek şey SSD disk almaktır. SSD disk cihazını gözle görünür derecede hızlandıracaktır.

saphira

Emektar Üye
Konular
754
MFC Puanı
53,990
Kardeşim Öncelikle ekran kartın oyun için çokta performanslı bir cihaz değil. amd olsaymış iyiymiş. Neyse konuya gelelim. oyun FPs yükseltme bu zamanda karşılaşılan büyük sorunlardan birisi. Tavsiyem şudurki işlemcinde amd olamaz ekran kartınıda amd ye çekemezsin yapabilecegin tek şey SSD disk almaktır. SSD disk cihazını gözle görünür derecede hızlandıracaktır.

bu şekil bişi yaptık sanırım.. cd sürücüsünü çıkarıp laptop da.. o ssd disk takıldı.. diye anımsıyorum.. (umarım yanlış deildir) şuan hızlı akıyor pc bide eski 2010 dan kalan bi laptop.. maşallahı var..

SelimÇolak

MFC Üyesi
Konular
1
MFC Puanı
0
Bir şey daha fark ettim İşlemci Max Performansda yani turbo 3.40GHz de ama ghz 0,89GHz'de takılı kalmış durumda işlemcinin bozulma ihtimali midir bu?

SelimÇolak

MFC Üyesi
Konular
1
MFC Puanı
0
İşlemci Sorununu Çözdüm BIOS Ayarlarını Sıfırladım Düzeldi