• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

LGBT hakkında ki görüşleriniz

Konular
52
MFC Puanı
2,310
Kısaca açılımını yaparasak;

Lezbiyen - kadın kadına ilişki
Gay - erkek erkeğe ilişki
Biseksüel - Her iki cins ile ilişki
Transeksüel - çift cinsiyet

Min

Üyeliği durduruldu!
Konular
41
MFC Puanı
7,680
Ya insanlığın doğasına aykırı bir durum.Birilerinin "Tercih meselesi,saygı göstermek gerek" gibi zırvalarına karşıyım.
Saygı gösterilecek hiçbir yönü yok.

Konular
1,018
MFC Puanı
4,910
Allah ıslah etsin.
Dünya hayatı dünyada kalmıyor emin olun.
bol Ateşler..

Konular
4
MFC Puanı
130
Neye göre yanlış , kime göre...

Tamamen hissiyat ile alakalı bana kalırsa. Bu hayatta herkesin bir tercihi var ve çoğunluğun seçtiği karşı cins ilişkisine bakarak diğerleri yanlış gelmemeli..
Bu bizim tercihimiz diğerleri ise onların. Bağnaz düşüncelerden dolayı çoğu kişi gizli saklı ilişki yaşıyor ve bu çok bencilce...

Belki tek bir doğru yoktur.. Belki onların yaşadıkları da her şey bakımından normaldir.. Bunu kimse bilemez.
Ve insan ilişkilerini günah sevap moduna sokmak ne kadar doğru bilemiyorum.

Konular
1,018
MFC Puanı
4,910
Neye göre yanlış , kime göre...

Tamamen hissiyat ile alakalı bana kalırsa. Bu hayatta herkesin bir tercihi var ve çoğunluğun seçtiği karşı cins ilişkisine bakarak diğerleri yanlış gelmemeli..
Bu bizim tercihimiz diğerleri ise onların. Bağnaz düşüncelerden dolayı çoğu kişi gizli saklı ilişki yaşıyor ve bu çok bencilce...

Belki tek bir doğru yoktur.. Belki onların yaşadıkları da her şey bakımından normaldir.. Bunu kimse bilemez.
Ve insan ilişkilerini günah sevap moduna sokmak ne kadar doğru bilemiyorum.

o zaman şöylemi diyoruz. Rabbim sen yarattın bizi ama sen gökte kal tvbe haşa. dünyaya karışma biz dünyayı hallederiz. bunumu diyoruz.
Bu konuda gerekli ayetler ve hadisler verilmiştir.Önce ne için yaşadığımızı idrak etmek gerek.Akabinde zaten yapılanın dogru yanlış olduğu ortaya cıkacaktır.

Kime göre dogru = tercih edenlere göre
Kime göre yanlış = Yaradan rabbimize göre.

Buda soruna bir cevap efendim :p

Master

You
Yönetici
Konular
4,182
MFC Puanı
34,670
Cinsiyet Değiştirmek veya Karşı Cinse Benzemeye Çalışmak

Cenab-ı Hakk’ın insanı en güzel surette halk ettiğini ve fıtrata sonradan yapılan müdahalelerin dinen yasak olduğunu yukarıda ifade etmiştik. Kadın veya erkeğin cinsiyetini değiştirmeye teşebbüs etmesi, fıtrata yapılacak en büyük bir müdahale olduğu için haramdır. Şeytan; “muhakkak onlara emredeceğim de onlar da Allah’ın yarattığını değiştirecekler” (Nisa Suresi, 4/119) şeklindeki küstahça ifadeleriyle, Allah’ın yarattığı fıtratı değiştirtmek suretiyle insanları baştan çıkaracağını haykırmıştı. Dolayısıyla cinsiyet değiştirmek şeytanın bu vesvese suretindeki emrine tabi olmaktır.
Peygamber Efendimiz (s.a.s) de birçok hadis-i şerifleriyle kadınları erkekleşmeye çalışmaktan, erkekleri de ne surette olursa olsun kadınlara benzeme gayretinden çok sert ifadelerle nehyetmiştir. Bu konuda varid olan hadislerden bazıları şu şekildedir:
“Üç kişi vardır, kıyamet günü Allah onlara nazar etmez: Anne ve babasının hukukuna riayet etmeyen kimse, erkekleşen kadın ve deyyus kimse.” (Nesâî, Zekat 69)
“Allah, erkeklere benzeyen kadınlara, kadınlara benzeyen erkeklere lânet etsin.” (Kenzü’l-Ummal, c. 16, s. 385).
“Allah'ın yaratışından nefret ederek kadınlara benzeyenlere Allah'ın öfkesi şiddetlidir.” (İbn Hacer, Fethü’l-bari, c. 9, s. 334).
“ kadın elbisesini giyen erkekle, erkek elbisesini giyen kadına lânet etti.” (İbrahim Canan, Kütüb-ü Sitte Tercümesi, c. 7, s. 493).
İbni Abbas anlatıyor: “Resûlullah (s.a.s) erkeklerden kadınlaşanlara, kadınlardan da erkekleşenlere lânet etti ve: “Onları evlerinizden çıkarın!” şeklinde ferman buyurdu.” (Buhârî, Libas 62, Hudûd 33).
Hz. Aişe (r.a) anlatıyor: “Bir kadın, perde gerisinden Resûlullah’a (s.a.s) eliyle bir mektup uzattı. Resûlullah (aleyhissalatu vesselam) elini derhal geri çekip: “Ne bileyim, bu el kadın eli midir, erkek eli midir?” buyurdu. Kadıncağız: “Kadın elidir!” deyince Hz. Peygamber (aleyhissalâtu vesselâm): “Sen kadın olsaydın, tırnaklarının rengini değiştirirdin” buyurdu. Bununla kına yakmayı kastetmişti.” (Ebû Dâvud, Tereccül 4)
Zikrettiğimiz hadis-i şeriflerdeki nehiy, kadının erkeğe, erkeğin de kadına benzemesinin en ileri derecesi olan ameliyat yoluyla cinsiyet değiştirmekten başlayıp, giyim-kuşam, süslenme, konuşma ve tavırlarla karşı cinse benzemeye kadar bütün davranışları içine alır. Kadın kendi konumunda kaldığı müddetçe güzel olduğu gibi, erkek de Allah’ın kendisine bahşettiği erkeklik hususiyetlerini koruduğu sürece güzeldir. Yoksa kadının giyim kuşamıyla, hal ve tavırlarıyla erkeğe benzemeye çalışması dinimizce yasaklandığı gibi, erkeğin de kadınlara özenip süslenip püslenmesi, kadınsı tavırlar sergilemesi, saçıyla başıyla kadını andıran hallere girmesi de aynı şekilde nehyedilmiştir.
Nitekim yukarıdaki bir hadis-i şerifte Efendimiz (s.a.s) kendisine mektup uzatan kadının ellerinin kınalı olmaması karşısında tepkisini ortaya koymuştur. Çünkü kına, kadını erkekten ayıran bir alâmet-i farikadır. Ancak hadis-i şerifte Efendimizin (s.a.s) tepkisine neden olan hususu sadece kınayla sınırlı tutmak hadisin manasını daraltmak olur. Cenâb-ı Hak fıtrat olarak kadın ve erkeği farklı yarattığı için, burada mühim olan kadın ve erkeğin meşru dairede kendilerine mahsus alâmet ve hususiyetlerini muhafaza etmeleridir. Peygamber Efendimizin (s.a.s) kadınların saçlarını tıraş etmelerini yasaklaması da (Tirmizî, Hacc 74) bu hususu destekleyen hadislerden birisidir. Dolayısıyla örfü de göz önünde tutarak her iki cinsin, kendileri olarak kalmaları, karşı cinse benzemekten kaçınmaları Allah’ın ve Resûlünün razı olduğu haldir.

ALINTIDIR.

Konular
4
MFC Puanı
130
Zaten karşıt bir cevap bekliyordum VesseLam :D

Ben biraz farklı bakıyorum bu olaya.. Çarpıtmak istemesem de dini kullanarak birçok yanlış şey yaşanıyor. İnsan vicdanına göre yanlış olan şeylerden bahsediyorum.

Tekrar haşa diyoruz ki; dinimiz bunu kabul ediyor diye 10 yaşında ergenliğe girdi diye kız çocuğunun evlendirilmesi kabul ediliyorsa benim gözümde de bu ilişkiler kabul edilebilir düzeyde.

O çocuklara dokunmak mideye iyi geliyor da diğer hayatlar neden öcü geliyor ??

Herkesin kendi görüşüdür lakin bu da bana doğru. Tercih etmesem de tercih edenlere saygı duyarım.

Konular
1,018
MFC Puanı
4,910
Zaten karşıt bir cevap bekliyordum @VesseLam :D

Ben biraz farklı bakıyorum bu olaya.. Çarpıtmak istemesem de dini kullanarak birçok yanlış şey yaşanıyor. İnsan vicdanına göre yanlış olan şeylerden bahsediyorum.

Tekrar haşa diyoruz ki; dinimiz bunu kabul ediyor diye 10 yaşında ergenliğe girdi diye kız çocuğunun evlendirilmesi kabul ediliyorsa benim gözümde de bu ilişkiler kabul edilebilir düzeyde.

O çocuklara dokunmak mideye iyi geliyor da diğer hayatlar neden öcü geliyor ??

Herkesin kendi görüşüdür lakin bu da bana doğru. Tercih etmesem de tercih edenlere saygı duyarım.

İslam bizim gözümüzle yazılmamıştır.Teslimiyet imandandır.Teslimiyetimizi korursak Allah'ın kanunlarının insanın kanunlarından veya görüşünden daha saglam oldugu tartışılmazdır.İslam kanunlarını sorgulamak yerine teslim olmak daha hayırlıdır Allah katında. cünkü Allah bizi bizden cok düşünüyor .

Konular
4
MFC Puanı
130
Allah'ın verdiği bahşettiği beynimi kullanarak sorgulama mekanizmamı çalıştırmaktan kendimi alıkoyamıyorum :D

Fark etmişsindir ben bu tarz konulara çok kafa yorarım bu böyledir deyip kabullenemem. Mantığıma ve doğru bulduğum düşünceye ters ise sorgulamaya başlarım. Tekrar söylüyorum;
Çoğunluk olmamalı dese de bana normal geliyor :)

Min

Üyeliği durduruldu!
Konular
41
MFC Puanı
7,680
al bak çıktı gene bitane hümanist :d

Konular
52
MFC Puanı
2,310
Aslında bu konunun cinsiyet değiştirmek veya karşı cinse benzemek ile bir ilgisi yok StyLe transeksüellik doğuştan gelen bir hormonel eksiklik, bozukluktur. Hem kadın hemde erkek cinsel organına sahip insanlar var bu dünya da, ve bunun Allah'tan geldiğini kabul etmek lazım. Yanlış olan Tek şey bu nokta da Allah'tan geleni istememek oluyor.
Brn yine homoseksüelliğide Allah'tan geldiğine inanırım, çünkü bu zihinsel bir zevk değil, keyfi istek değil. Karşı cinsine bağlanamıyor onunla ikişkiye giremiyor bu kişinin kendi suçu değil. Fakat burada da yanlış olan kısım, kişinin kendini bu açıdan rahatlatmaya çalışmasıdır.
Tanıdığım cok gay var. Kimisi dünyavi yaşamına devam ediyor kimisi Allah'ın ona verdiği bir sınav gibi görüyor ve Allah'a sığınıyor

Toparlayacak olursam benim lgbt saygım kesinlikle var. Ama lgbt liklerini yanlış yaşayanlara yok

_bigguy_

Süper Moderatör
İçerik Üreticisi
Konular
22
MFC Puanı
41,130
Dinimizce yasaktır bende karşıyım

Winter

Forum Yöneticisi
Konular
165
MFC Puanı
41,510
Eşcinsel insanlarla bir sorunum yok.. destekçi veya karşıt değilim.