Neler yeni
Türkiye'nin En Güncel Forum Sitesi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Limon Hakkında Bilmediklerimiz

Satürn

Emektar Yönetici
  • Üyelik Tarihi
    9 Şub 2015
  • Mesajlar
    41,214
  • MFC Puanı
    12,924
  • MFC Seviyesi

B2 vitamini, pantotenik asit, riboflavin, Vitamin B6, ve tiamin, yanı sıra, sodyum, çinko, kalsiyum, potasyum, fosfor, demir, manganez, magnezyum ve bakır gibi mineraller içerir.
-Karaciğer ve kan temizleyici limon, sindirim sistemi ve böbrekleri temizlemeye yardımcı olur. Bunlar vücudun toksinleri giderilmesinde oldukça yararlıdır.
-Kandaki iyi kolesterol düzeylerini artırır. Yüksek kan basıncı olan kişiler büyük ölçüde limondan yararlanabilir. Vitamin P ve potasyum içerir.
-Limon suyu diş ağrısını rahatlatmaya ve diş eti kanamasını durdurmaya yardımcıdır. Ayrıca dişleri ve diş minesini güçlendirmek ve dişleri beyazlatmak için etkilidir.
-Yaşlanma sempmlarının azaltılmasında yararlı büyük antioksidan özelliklerinin yanı sıra, yara izi, egzama, akne ve lekeler gibi diğer cilt hastalıklarına karşı da etkilidir.
-Stres azaltıcı özelliklere sahiptir ve kişinin ruh hali üzerinde etkileri vardır. Kalp çarpıntısını azaltmak ve iyi bir uykuyu teşvik etmek, gerginlik, anksiyete, sinirlilik ve yorgunluğu rahatlatmak etkileri arasındadır.
-Limon güçlü antioksidan özellikleri ile bilinen C vitamininin zengin kaynağıdır. Ayrıca sindirime yardımcı olur. Viral ve bakteriyel enfeksiyonlarla savaşmaya yardım eden doğal bir koruyucudur.
 
Üst Alt