• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

Lise Mezuniyetinde Çift Diploma Dönemi - 18.10.2015

Konular
91
MFC Puanı
1,450
Sevgili MegaForum Kullanıcıları,

MEB'den, liselerde devrim gibi uygulama... Üniversitelerdeki yan dal modeli liselerde de uygulanacak.

ogrenciler_en_cok_9_sinifta_zorlaniyor_1443601920_1102.jpg

Liselere yan dal uygulaması geliyor. Hem genel hem de meslek liselerinde öğrenim görecek öğrenciler, farklı alanlarda eğitim alıp bunu belgelendirebilecek.
Milli Eğitim Bakanlığı, hem genel hem de mesleki ve teknik eğitim veren liselerde öğenim gören öğrenciler, ilgi duydukları herhangi bir alanda eğitim alabileceğini duyurdu.
Öğrenciler kendi okullarına devam ederken bir yandan da meslek liselerinin herhangi bir bölümündeki dersleri takip ederek "yan dal" benzeri belgeye sahip olabilecek.
Mesleki ve teknik eğitim veren liselerdeki öğrenciler de kendi alanlarına ek olarak farklı bir bölümden de eğitim alabilecek.

Saygılarımızla,

logo1.png