• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

Liseler ne zaman açılıyor, yüz yüze eğitim için tarih verildi mi?

Herkül

Admin
Konular
8,797
MFC Puanı
17,460
Liseler ne zaman açılıyor, yüz yüze eğitim için tarih verildi mi?
KClOko.jpg

Liseler ne zaman açılacak sorusuna ilişkin güncel yanıt vatandaşlar tarafından araştırılmaya devam ederken bilindiği üzere son olarak gerçekleşen Koronavirüs bilim kurulu toplantısının ardından açıklama yapan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca sürecin nasıl işleyeceğini ve diğer sınıfların ne zaman okula başlayacağına ilişkin son değerlendirmeleri paylaştı. Peki, 2020-2021 MEB takvimi ile Liseler ne zaman açılacak, tarih verildi mi? Liseler açılacak mı, ne zaman açılıyor?

LİSELER NE ZAMAN AÇILACAK?

Bilindiği üzere önümüzdeki hafta aylar sonra okullarda ilk kez öğrenciler eğitim alacak. Birinci sınıf düzeyindeki öğrenciler 2+5 uygulaması ile sıraları dolduracak. Ancak bir yandan da diğer öğrenciler yüz yüze eğitime geçiş yapacakları tarih için gün saymaya devam ediyor. Bu kapsamda liseler ne zaman açılacak sorusu da binlerce kişinin gündeminde. İşte konuya ilişkin gelen son açıklamalar…

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk geçtiğimiz gün yaptığı açıklamada önümüzdeki hafta ilk olarak yüz yüze eğitime başlayacak olan birinci sınıflara ilişkin detayları kamuoyu ile paylaştı. Bu kapsamda kademeli geçişin ilk adımı 21 Eylül tarihinde başlayacak. Yapılan gözlemlerle beraber sürecin devam edip etmeyeceği kararlaştırılacak ifade etmişti...

LİSELER NE ZAMAN AÇILACAK, BELLİ OLDU MU?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bilim Kurulu toplantısı sonrası merak edilen soruları yanıtladı. Bakan Koca açıklamasında şunları söyledi;

Okulların açılmasıyla ilgili genel karar alınmıştı. Hazırlık ve 1. sınıfların 21'inde açılmasıyla ilgili bakanlıklar bir çalışma yaptılar. Bu dönemde 2+5 gün şeklinde bir uygulamaya geçilecek. Salgının çok yoğun olduğu illerde ise gerektiğinde Hıfzıssıhha kurulları başlatmama kararı alabilir. 2-3 hafta içerisinden salgının durumu tekrar değerlendirilip ona göre kademeli geçişin olup olmayacağı ya da nasıl olacağı değerlendirilecek.

ALINTIDIR...