Neler yeni
Türkiye'nin En Güncel Forum Sitesi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Mars'a Savaş Açılacak

Enes

Kayıtlı Üye
MFC Üyesi
  • Üyelik Tarihi
    17 Ağu 2014
  • Mesajlar
    1,614
  • MFC Puanı
    865
  • MFC Seviyesi
NASA’nın Mars yolculuğuna kısa bir süre kala uzay çağımızın başlangıcı olan son günlerde ilginç gelişmeler gündeme gelmeye devam ediyor. SpaceX, NASA ile ortak yürüttüğü Mars projesinin yanında kendi münferit kızıl gezegen seyahatini de finanse etmeye devam ediyor. SpaceX’in Yönetim Kurulu Başkanı Elon Musk, çok ilginç ve radikal bir proje üzerinde çalıştıklarını duyurdu.

Oksijen ve sıcaklık için bombalanacak
Gelen haberlere göre SpaceX, NASA’nın Mars yolculuğundan önce kızıl gezegene ulaşacak. Ancak bundan daha önemlisi ise SpaceX’in Mars’ı nükleer başlıklar ile bombalama hazırlığında oluşu. Elon Musk, yaptığı açıklamada projenin detaylarına değindi. “Mars, atmosferi bakımından çok sıcak bir gezegen değil. Koloni çalışmalarımızda ise oraya giden insanların sürekli cam bölmeler içerisinde yaşamalarını bekleyemeyiz. Nefes alınabilir atmosfer oluşturmak ve gezegenin sıcaklığını Dünyamız ile ortalama seviyeye getirmek için Mars’ın muhtelif noktalarına 12 adet nükleer başlık patlatmayı düşünüyoruz. Özel olarak tasarlanan bu bombalar sayesinde hem gezegenin atmosfer sıcaklığı artacak hem de nefes alınabilir bir ortam için ilk adım atılacak.”
 
Üst Alt