• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

MEB özel okul teşvik başvuru sonuçları açıklandı

Herkül

Admin
Konular
8,797
MFC Puanı
17,460
MEB özel okul teşvik başvuru sonuçları açıklandı
5mogC6.jpg

MEB 2018 teşvik sonuçları, Milli Eğitim Bakanlığı’nın resmi web sitesinde kurum tarafından açıklandığı duyuruldu. MEB “"5580 sayılı kanun kapsamındaki özel okullarda öğrenim gören/görecek öğrenciler için verilecek eğitim ve öğretim desteği uygulama e-kılavuzu 2018” yayımladı. Buna göre başvuru sonuçları bugün açıklandı.

MEB SORGULAMA SAYFASINA GİTMEK İÇİN
https://basvurular.meb.gov.tr/bsv2_4/ookeod/eod/sonuc.aspx?prm=ogrenci

ÖZEL OKUL TEŞVİK TERCİHLERİ TAKVİMİ

Bugün başvuru sonuçları açıklandıktan sonra, aynı gün ‘öğrencilerin tercih işlemleri’ başlıyor. 10 gün sonra, 17 Eylül 2018 tarihinde, MEB tercih sonuçları kurumun resmi web sayfasında açıklanıyor. Tercih sonuçları açıklandıktan sonra nakil veya kesin kayıt işlemleri tarihleri ise 17 Eylül 2018 – 32 Eylül 2018 tarihlerinde yapılacak. Tercihlerden sonra MEB ek yerleştirme sonuçlarını 24 Eylül 2018 tarihinde açıklayacak.

MEB DESTEK TUTARLARI – DESTEK VERİLEN ÖĞRENCİ SAYILARI

Okul öncesi 6 bin öğrenciye MEB 3.060,00 TL destek verecek. 15 bin ilkokul öğrencisine 3.680,00 Türk Lirası, 15 bin ortaokul öğrencisine 4.280,00 Türk Lirası, 15 bin ortaöğretim öğrencisine 4.280,00 Türk Lirası ve 24 bin temel lisede okuyan öğrenciye 3.680,00 Türk Lirası destek verecek. Destekten yararlanan öğrenci sayısı 75 bin.