• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

Meet Now (Yeni Windows 10 Özelliği)

TRWE_2012

Süper Moderatör
Konular
3,087
MFC Puanı
20,700
Yazılım devi Microsoft’un Windows 10 için geliştirmiş olduğu Meet Now özelliğini, işletim sisteminin son yayınlanan ön izleme sürümünde gün yüzüne çıkarmış oldu. Meet Now adlı bu yeni özellik, Windows 10 ile beraber tümleşik bir biçimde kullanıcıların birbirleri ile görüntülü arama yapmasına olanak sağlayacak. Microsoft, Windows 10 için yakında kullanıma sunmayı planlamış olduğu bazı yenilikleri işletim sisteminin ön izleme sürümünde belirli kullanıcılar ile test ediyor. Bu yenilikler arasında Windows 10X’in WonderBar2ı yeni dokunmatik klavye özelliklerinin yanı sıra kullanıcılara ücretsiz görüntülü arama işlevi sunan yeni bir servisi de bulunuyor.

Windows 10 görüntülü görüşmeler daha da kolaylaşıyor​

1-1601024015.jpg

Microsoft’un Windows 10 Build 20211 sürümünde test etmeye başlamış olduğu Meet Now adlı bu yeni özellik, kullanıcıların Microsoft hesabı olsun yada olmasın görüntülü bir şekilde konferans başlatmalarına ve oluşan konferanslara katılma imkanı sağlıyor. Normalde Microsoft, Meet Now’ı bu hafta başlarında yayınladığı bir başka ön izleme güncellemesi ile kaldırmıştı. Daha sonra ise yeni bir güncelleme ile yeniden ekledi. Normalde Windows 10 üzerinden görüntülü görüşme yapmak için Skype yada benzeri uygulamaları kullanmak gerekiyor. Bu uygulamaların da katılımcı yada konferans için hesap oluşturmak gerekiyor. Ancak Windows 10’un bu yeni özelliği hesap gerektirmemesi ile dikkat çekiyor.

Windows 10’lu bilgisayarınız sayesinde Meet Now üzerinden hesabınız olmasa bile tamamen ücretsiz görüntülü görüşmeler yapabiliyorsunuz. Diğer yandan diğer arkadaşlarınızı da özel bir kodla görüşmeye davet edebilirsiniz. Davet ettiğiniz bu katılımcıların hesabı da olması gerekmiyor. Windows 10 görev çubuğuna entegre edilen Meet Now butonuna basıldığı zaman Konferans Oluştur ve Bir konferansa katıl olarak iki farklı seçenek sunuluyor. Bu seçeneklerin ikisi de direkt olarak Skype uygulamasını yada Microsoft Edge ile Skype’ı açıyor.

Kaynak : Microsoft Corp.

Can E.

MFC Üyesi
Konular
3
MFC Puanı
9,780
vay be yaşlanmışım galiba ben en son windows 98 hatırlıyorum sanki :D nerede o msn 'li günler :D

TRWE_2012

Süper Moderatör
Konular
3,087
MFC Puanı
20,700
vay be yaşlanmışım galiba ben en son windows 98 hatırlıyorum sanki :D nerede o msn 'li günler :D
Sen Win98'li yılları hatırlamaktasın ben ise Win95'li yılları hatırlıyorum.O yıllar da Windows kuranlar'a hayranlıkla bakılırdı.Elimiz de 20'den fazla kurulum "DİSKETİ" diğer elimiz de "İngilizce Windows 95/98 Kurulum Kitapçığı" ile MS-DOS komut satırından İşletim Sistemi kurulumu yapardık .Sonra dan Microsoft Windows 98 SE çıkarttı ve kurulum işlemleri Microsoft Kur Sihirbazına devretti.Şimdi ki nesil'in Windows kullanması basit.....

Can E.

MFC Üyesi
Konular
3
MFC Puanı
9,780
valla bilgisayarla aram hiç bir zaman çok iyi olmadı , hep bir kullanıcı oldum belki yanlış hatırlıyor olabilirm belki daha eskidir . . 30 yaşımdayım artık hangisdir bilmiyorum.. mesela modemler vardı 56k 128 k 512 k felan bizde o zamanla online bi oyun vardı çok meşhur ultima online diye onu oynardık abi biri bişey indirdim mi veya biri böyle kötü sitelere girdiği zaman oyun kitlenir kalırdı ne sinir olurduk :D:D bide tek olunca cafeci açmazdı modemi 1 kişi için açamam felan :D nerelere gittim ben ya :D

TRWE_2012

Süper Moderatör
Konular
3,087
MFC Puanı
20,700
valla bilgisayarla aram hiç bir zaman çok iyi olmadı , hep bir kullanıcı oldum belki yanlış hatırlıyor olabilirm belki daha eskidir . . 30 yaşımdayım artık hangisdir bilmiyorum.. mesela modemler vardı 56k 128 k 512 k felan bizde o zamanla online bi oyun vardı çok meşhur ultima online diye onu oynardık abi biri bişey indirdim mi veya biri böyle kötü sitelere girdiği zaman oyun kitlenir kalırdı ne sinir olurduk :D:D bide tek olunca cafeci açmazdı modemi 1 kişi için açamam felan :D nerelere gittim ben ya :D
Galiba senin sözünü ettiğin oyun büyük ihtimalle Microsoft'un oyunu "AGE OF EMİRES" oyunudur.Zamanın da ortalığı kasıp kavurmuştu.....

Can E.

MFC Üyesi
Konular
3
MFC Puanı
9,780
yok o değil onuda oynadık tabi :D bu biraz daha farklı bir oyundu ama oda meşhurdu baya neyse sayende güzel bi nostalji hatırladık güzel oldu eywvallah.