Neler yeni
Türkiye'nin En Güncel Forum Sitesi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Microsoft Corp. Hizmet Sözleşmesini Tamamen Kendi Çıkarlarına Düzenledi......

Ayamutura

Özel Üye
Özel Üye
Konum
BERTUNA
 • Üyelik Tarihi
  2 Haz 2020
 • Mesajlar
  1,173
 • MFC Puanı
  2,720
 • MFC Seviyesi

Merhabalar

Bugün e-mail adresim'e bir e-posta geldi Microsoft 'dan........Bu mesaj'da 1 Ekim 2020 tarihinden geçerli olmak kaydı ile sözleşmenin tamamen değiştirileceği belirtiliyordu.Sözleşmeyi sonuna kadar okudum. Ve gördüm ki biz Windows PC Kullanıcıları tek kelime ile "AYVA'YI YEMİŞSİZ VE BUNDAN BİR HABERİZ"

İşte bana ters gelen bölümler

Zurnanın ZIIRT dediği yer (dakika bir gol bir)

Gizlilik Bildirimi aynı zamanda, Microsoft'un, başka kişilerle olan iletişimleriniz, Hizmetler aracılığıyla Microsoft'a sağladığınız gönderileriniz ve Hizmetler aracılığıyla karşıya yüklediğiniz, depoladığınız, yayınladığınız veya paylaştığınız dosyalar, fotoğraflar, belgeler, ses dosyaları, dijital eserler, canlı akışlar ve videolar anlamına gelen içeriğinizi ("İçeriğiniz") kullanma şeklini de açıklar. Verilerinizin işlenmesinin onayınıza tabi olduğu durumlarda ve ilgili yasaların izin verdiği azami ölçüde, bu Hükümleri kabul etmekle, Gizlilik Bildiriminde açıklandığı gibi Microsoft'un İçeriğinizi ve Verilerinizi toplamasına, kullanmasına ve açıklamasına onay verirsiniz. Bazı durumlarda, ayrı bir bildirim sağlayarak Gizlilik Bildiriminde atıfta bulunulan şekilde onayınızı isteriz.
İkinci darbe.......!

ya devam ederek ve bir Microsoft hesabı oluşturarak bu Hükümleri kabul edersiniz.​

Gizliliğiniz

1. Gizliliğiniz. Gizliliğiniz bizim için önemlidir. Lütfen sizden ve cihazlarınızdan topladığımız verilerin türlerini ("Veriler"), Verilerinizi ne şekilde kullandığımızı ve Verilerinizi işlemek üzere sahip olduğumuz hukuki dayanakları açıklayan Microsoft Gizlilik Bildirimini (https://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=521839) ("Gizlilik Bildirimi") okuyun. Gizlilik Bildirimi aynı zamanda, Microsoft'un, başka kişilerle olan iletişimleriniz, Hizmetler aracılığıyla Microsoft'a sağladığınız gönderileriniz ve Hizmetler aracılığıyla karşıya yüklediğiniz, depoladığınız, yayınladığınız veya paylaştığınız dosyalar, fotoğraflar, belgeler, ses dosyaları, dijital eserler, canlı akışlar ve videolar anlamına gelen içeriğinizi ("İçeriğiniz") kullanma şeklini de açıklar. Verilerinizin işlenmesinin onayınıza tabi olduğu durumlarda ve ilgili yasaların izin verdiği azami ölçüde, bu Hükümleri kabul etmekle, Gizlilik Bildiriminde açıklandığı gibi Microsoft'un İçeriğinizi ve Verilerinizi toplamasına, kullanmasına ve açıklamasına onay verirsiniz. Bazı durumlarda, ayrı bir bildirim sağlayarak Gizlilik Bildiriminde atıfta bulunulan şekilde onayınızı isteriz.​İçeriğiniz

2. İçeriğiniz. Hizmetlerin çoğu, İçeriğinizi depolamanıza veya paylaşmanıza ya da başka kişilerden malzeme almanıza olanak tanır. İçeriğinizin mülkiyeti üzerinde hak talep etmeyiz. İçeriğiniz size ait olarak kalır ve İçeriğinizden siz sorumlu olursunuz.​
 • a. İçeriğinizi başka kişilerle paylaştığınızda, dünya genelinde geçerli olmak üzere, size telafide bulunmaksızın İçeriğinizi; Hizmetlerde kullanılabilir yapma amacınız doğrultusunda kullanabileceklerini, kaydedebileceklerini, çoğaltabileceklerini, yayımlayabileceklerini, iletebileceklerini, paylaşabileceklerini ve gösterebileceklerini kabul edersiniz. Başka kişilere bu olanağı vermek istemiyorsanız, İçeriğinizi paylaşmak için Hizmetleri kullanmayın. Bu Hükümlerin süresi boyunca Hizmetler üzerinde veya aracılığıyla karşıya yüklenen, depolanan veya paylaşılan İçeriğiniz için gerekli olan tüm haklara sahip olduğunuzu ve İçeriğinizin toplanmasının, kullanılmasının ve depolanmasının yasaları veya başka kişilerin haklarını ihlal etmeyeceğini beyan ve garanti edersiniz. Microsoft, İçeriğinizin mülkiyetini almaz, İçeriğinizi kontrol etmez, doğrulamaz, İçeriğinizin ödemesini yapmaz, İçeriğinizi onaylamaz veya başka bir şekilde İçeriğinizin sorumluluğunu üstlenmez ve başka kişilerin Hizmetleri kullanarak karşıya yüklediği, depoladığı veya paylaştığı malzemeler veya İçeriğiniz için sorumlu tutulamaz.
Burada kendi sizleri tehdit ediyor (pardon pardon uyarıyor demem gerekiyordu ama elim klavye sürçtü.....!)

Uygulama. Bu Hükümleri ihlal ederseniz, kendi takdirimize bağlı olarak, Hizmetleri size sağlamaya son verebilir veya Microsoft hesabınızı kapatabiliriz. Ayrıca, bu Hükümleri uygulama çabasıyla, Hizmetlere yönelik veya Hizmetler aracılığıyla gönderilen bir iletişimin (e-posta, dosya paylaşımı ya da anlık mesaj gibi) gönderilmesini engelleyebilir veya herhangi bir nedenle İçeriğinizi kaldırabilir ya da İçeriğinizin yayınlanmasını reddedebiliriz. Microsoft, bu Hükümlerin ihlal edildiğine ilişkin iddiaları araştırırken, İçeriğinizi sorunu çözmek üzere inceleme hakkını saklı tutar ve böylelikle bu tür inceleme için yetki verirsiniz. Ancak, Hizmetin tamamını izleyemeyiz ve bunu yapmak için girişimde bulunamayız.
Sözleşmenin tamamına şuradan erişebilirsiniz.

Kod:
https://www.microsoft.com/tr-tr/servicesagreement/upcoming.aspx
 
Üst Alt