Neler yeni
Türkiye'nin En Güncel Forum Sitesi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Microsoft Paint, fanlarının tepkileri sayesinde, varlığını sürdürecek

İlda

Özel Üye
Özel Üye
  • Üyelik Tarihi
    16 Haz 2017
  • Mesajlar
    9,016
  • MFC Puanı
    124
  • MFC Seviyesi

Microsoft Paint, fanlarının tepkileri sayesinde, varlığını sürdürecekMS Paint’in emekliye ayrılacağı haberi*özellikle 30 yaş üstü bilgisayar kullanıcılarına duygulu dakikalar yaşattı ama Microsoft kafa karışıklığı giderecek*bir açıklama yaptı*ve klasik Paint uygulamasının varlığını sürdüreceğini açıkladı.

Microsoft blogundan yapılan resmi açıklamaya göre MS Paint, Windows bilgisayarlara ön yüklü bir program/uygulama olarak gelmeyecek. Fakat ayrı bir uygulama olarak Windows Store’dan indirilebilecek. Yani Paint uygulaması bağımsız bir uygulama olarak varlığını sürdürecek.

Paint’in kaldırılacağı haberiyle birlikte çok sayıda Paint fanı, başta Twitter olmak üzere sosyal ağlarda tepkilerini dile getirdiler. Öyle ki Paint kısa sürede*Twitter’da trend haline*geldi. Bu tepkiler üzerine konuya açıklık getiren Microsoft, fanlarının dilerlerse Paint uygulamasını Windows Store’dan indirebileceğini belirtiyor.

Hatırlatmak gerekirse Microsoft, önümüzdeki Eylül’de yayınlamayı planladığı Windows 10 Creators güncellemesinde Paint’i de emekliye ayrılacak programlar/uygulamalar arasında göstermişti. Diğer yandan Paint’in selefi Paint 3D’yi de tanıtmış ve 3 boyutlu çizim özelliklerine sahip yeni bir uygulamayı da*Windows Store’a eklemişti.

Özetle Microsoft, bundan sonra*Paint 3Duygulamasını öne sürecek ama bir klasik Paint efsanesini yaşatmak isteyen Windows Store’da aradığını bulabilecek

Webrazzi

GM 5 d cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
 
Üst Alt