• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

Güncel Microsoft popüler ürününde büyük bir güncellemeye gidiyor

Pozitivizm

Süper Moderatör
İçerik Üreticisi
Üyelik Tarihi
28 Şub 2020
Konular
2,064
Mesajlar
24,122
MFC Puanı
287,920

Teknoloji dünyasının önemli isimlerinden biri olan Microsoft, tamir edilebilirlik anlamında en kötü serilerden biri olarak gösterilen Surface Pro’nun bu yönünü geliştirmeye karar verdi.​

Amerikalı teknoloji devi Microsoft, yazılım kanadında olduğu kadar donanım anlamında da kendini geliştiren bir isim. Her ne kadar şirketin en büyük ürünü hala Windows olsa da, artık Surface markasıyla satışa sunulan cihazların da sektörde önemli bir pozisyona sahip olduğunu belirtmek gerek.

Özellikle Apple’ın Mac ve iPad modelleriyle kafa kafaya yarışabilecek bir seviyeye gelen Surface ürünlerinin en önemli sıkıntısı ise tamir edilebilirlik konusunda yaşattığı problemler. Bugüne kadar pek çok farklı teste giren ve bu platformların tamamına yakınında tamir edilebilirlik konusunda düşük puanlar alan Surface ürünlerinin sonuncusu Surface Pro 9 bu gidişatı değiştirebilecek bir ürün olarak dikkat çekti.

Ünlü tamir platformu iFixit tarafından yapılan değerlendirmeye göre, serinin önceki modellerine göre çok ciddi bir gelişim gösteren Surface Pro 9, tamir edilebilirlik anlamında epey yol kat etmiş. Üstelik bu platform tarafından verilen habere göre Microsoft bir sonraki adım olarak bu cihazı için tamir rehberi ve yedek parça tedariğine başlayacak.

Bu hamleden anladığımız şey ise, Microsoft’ta tıpkı diğer pek çok teknoloji devi gibi cihazların belli bir seviyeye kadar kullanıcılar tarafından tamir edilebilmesi için girişimlere başladı.
 
Üst