• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

Microsoft Yardım (.chm) Hazırlama Yazılımı : Fast Help v8.0.0

TRWE_2012

Süper Moderatör
Konular
3,087
MFC Puanı
20,700
Yazılım Açıklaması :

Bir uygulama ne kadar karmaşıksa, hem çevrimdışı hem de çevrimiçi olarak iyi destek belgeleri içermesi o kadar önemlidir. Fast-Help, kullanıcıların çeşitli biçimlerde hızlı ve kolay bir şekilde yardım dosyaları oluşturmasına yardımcı olmak için tasarlanmış bir uygulamadır.

Her boyuttaki bir uygulamayı etkin bir şekilde ele almak için çok çeşitli özellikleri ve seçenekleri vardır.

Fast-help, açıkça kendi başına profesyonel düzeyde bir uygulamadır, kullanıcıların profesyonel düzeyde yardım dosyaları oluşturmasını sağlayan çok sayıda farklı seçenek sunar. Uygulama birden çok formatı destekler ve destek web sayfaları oluşturma ve bir uygulamaya bağlama özelliği içerir. Kullanıcılar yardım belgesinin içeriğine sahipse, uygulamaya hızlı bir şekilde yapıştırılabilir, düzenlemeler yapılabilir ve ardından bir belgede derlenebilir. Gerekli dosyaları hazır olan kullanıcılar için işlem birkaç dakika içinde yapılabilir.

Uygulamalar için çoklu dil desteği sağlamak, genellikle mevcut bir programın özelliklerini belirli bir dile dönüştürmeye yardımcı olacak çevirmenler tutmayı gerektirir. Fast-Help, bir belgenin her yönünü seçilen herhangi bir dile çevirmek için önemli çeviri seçenekleri içerir, bu durum , kullanıcıların zamandan ve paradan tasarruf etmesini sağlar.

Uygulama ayrıca, uygulamanın maliyeti göz önüne alındığında, hızlı bir şekilde bir yardım dosyasını minimum sürede oluşturmak için farklı şablon desteği de sağlar, Fast-Help'in paranızın karşılığını almak için üzerinde çok çaba sarf edilmiştir.Bunu, yazılımı kullanırken çok daha iyi anlayacaksınız. Uzun bir süreci daha kısa, daha kolay ve daha verimli hale getirmek için birden fazla özellik mevcuttur.

Etkili profesyonel düzeyde bir fiyat etiketi ile birlikte gelen kapsamlı bir program

Geliştiriciler, web sitelerinde birkaç önemli şirketten müşteri olarak bahseder, ancak fiyat etiketi amatör geliştiriciler ve küçük ölçekli programcılar için daha önemli olabilir. Bu uygulamayı kişisel kullanım için satın almak isteyen herkes maliyetini göz önünde bulundurmak zorunda. Uygulama, fiyatını (300 $) haklı çıkarmak için çok uzun bir yol kat etmiştir, herhangi bir sayıda proje için herhangi bir geliştirici için yardım metni oluşturmak için kullanılan tek program olabilir.

Bununla birlikte, uygulama daha büyük programlar için tasarlanmıştır, daha küçük ölçekli uygulamalar için kullanılabilirken potansiyelini kullanmayacaktır. Daha karmaşık ve karmaşık programlar yapan, birçok sayfa metin gerektiren programlar için mükemmel bir araçtır.

Mükemmel bir dizi destek özelliğine sahip çok ayrıntılı, profesyonel bir araç

Sonuç olarak, uygulama basit uygulamalarla deney yapanlar için değil, yaşamak için programlar geliştirenler için mükemmel bir yatırım ve araç olacaktır. Ustalaşmak zaman alacak olsa da, bir kez mükemmelleştirildikten sonra, birkaç dakika içinde profesyonel kalitede yardım belgeleri oluşturarak zor bir görevi kolaylaştırabilir.

Ekran Görüntüleri (Sistem : Microsoft Windows 7 Ultimate Edition SP1 x86) :

Proje Halinde Tasarım Zamanı

FastHelp_5.png

Derlenmiş Microsoft Yardım Dosyası (.chm)

FastHelp_6.png

.chm Dosyasının , Dosya Özellikleri:

FastHelp_7.png

Ekran görüntülerinden de görüleceği üzere, sonunda tam istediğim gibi yazılımı
Kod:
https://www.softpedia.com/
web sitesinde incelediğim 23 adet yazılımı indirip deneyerek buldum.Düşünün bir kere;

1..html dosyaları ile uğraşmıyorsunuz.
2.txt dosyaları ile uğraşmıyorsunuz.
3..docx dosyaları ile uğraşmıyorsunuz.
4.Resim eklemek için dolambaçlı yollara sapmıyorsunuz.Kaynaktan resmi Windows Panosuna kopyala.Sonra yazılım boş sayfasında sağ tık yapıştır (copy paste) bu kadar...Yada yazılım içindeki resme fare ile gel, bir tıklayarak seçili hale getir ve klavyeden del tuşuna basarak sil (kaldır)

Direkt yazılımı açıyor, Microsoft Word Kelime İşlemci'de yazı hazırlar gibi .chm dosyasını önce proje dosyasını hazırlıyor daha sonra bir iki fare hareketi ile .chm dosyasına dönüştürüyorsunuz.Üstelik , derlenmiş diğer .chm dosyasını yazılım içinde açıp,içindeki resim/text yazısını çalma , pardon pardon alabilme imkanına sahipsiniz.Allah'tan daha ne isteyeyim ki , ben istedim bir göz, Allah bana verdi iki göz...!!!

Yazılım Microsoft Access 2003 Veritabanını (.mdb) yapısını kullanmakta...Bunun anlamı şifreli .chm dosyası da oluşturabilirsiniz demek.

Yazılım üzerine biçilen 300 dolar x 20 TL = 6000 TL'sını sonuna kadar hak ediyor.

İndirin ve deneyin daha ne diyeyim....

İndirme Linki :
Kod:
https://www.softpedia.com/get/Authoring-tools/Help-e-book-creators/FastHelp.shtml

NOT :

Yazılımın sağlıklı çalışması için aşağıda ekran alıntısı verilen Microsoft Yazılımını ve Microsoft NetFramework 3.5 SP1 sistem'de kurulu istiyor.(Yani temel iki gereksinimi var çalışması için)

g333t9c.png

TRWE_2012
Alaydan Yetişme PC Kullanıcısı