• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

Mistik Pazarlamanın Gücü

mistikdüşünce

MFC Üyesi
Konular
1
MFC Puanı
0
IMG_2257.JPG

Mistisizm , varoluşun ilk gününden bugüne ve gelecek zamanlarda gizemiyle varolmaya ve ilgi odağı olmaya devam edecek tutkulu bir duygunun hazzıdır , bilinmeyene yaklaşabilme veya haberdar olma olasılıkları , bilim dahi bu gizemden esinlenerek buluş ve inovasyonlarına yön vermektedir.

Varolan bu yüksek tutku ve haz pazarlamacılar için elde ki en güçlü satış enstrümanlarındandır , bir ürün veya hizmete gizem yüklemek , doğa üstü güçlerle niteliklendirmek ve betimlemek.

Kim derdi ki , kar beyazı bir tavşana gizemli ve mistik duygular yükletilip yazılı kağıtlardan birini alarak içine yazılmış olan kadersel cümlelerin bir dönemlerin en popüler kazanç kapısı olacağı.

İçinde geleceğe ait kadersel izleri taşıyan yazıların bulunduğu sakızların rakiplerine göre daha fazla satış potansiyellerin bulunması.

Finansal sektörün en büyük gelir payına sahip bilgisayar oyunlarının tutkuyu ,hırsı tetikleyen gizem dolu ve doğa üstü güçlerde figürlerin baş rol alması.

Kısa bir deneyimi mi paylaşmak isterim ;

Kapadokya
’nın gizemlerle dolu dinsel inançlara ev sahipliği yaptığı topraklarda birkaç günlüğüne seyahatim oldu ve o bilinmezlik yüklü sıradışı olayların yüklendiği hikayelerin içerisinde bende nasıl bir etki bırakacak merak ettim. Konaklayacağım yeri de tam bu duyguların sarıp sarmalayacağı hikayelere sahne olabilecek şekilde bir seçim yaptım , sanırım 20 ye yakın odası vardı , her bir odasına farklı hikayeler farklı medeniyetlerin ruhani hallerini ve yaşantılarını yansıtmışlardı. Ben tercihimimitolojik tanrılarınhikaye edildiği bir odadan yana kullandım. Kapının önünde BEN , sıradan etten kemikten. O İhtişamlı kapıdan içeri girmemle teneffüs ettiğim hava ruhumu esir alan , hücrelerimde yayılan otantik bir tütsü kokusu sizi çağlar öncesinde ki mitolojik tanrıların varolduğu bir zamansal ve boyutsal geçisin içerisine alan ,mumlar , şöminede kızıl alevlerin tavanda dans eden şavkı ,duvarlarda boydan boya kazınmış ve kabartılmış figürsel Tanrı ve Tanrıça’lar, hipnotize eden hafif bir enstrümantel müzik , kan kırmızısı rengine bürünmüş bir havuz suyu , göğe kadar uzandığını hissettiren yüksek bir tavan ,kapıdan içeri giren o basit, zayıf BEN , bir anda bir BİLGE , bir mitolojik TANRI , bir SULTAN bir HAN,sonsuz kudrete sahip bir GÜÇ, ruhumda damarlarımda hücrelerimde hissediyordum sanki , Aslında yaşanan içimizde ki o güçtü , korkular , endişeler ve kaygılarla bastırılmış gücün özgür kalmasıydı.

Evet daha fazla detaya girmeyeyim yoksa şuan yazarken açtığım o aynı müzik ve bilgisayar ekranında o oda görüntüsünün etkisiyle varoluş ikileminde yazıyı tamamlayamayacağım.

Bahsettiğim bu Otel çok özel müşterilere , çok önceden yapılan rezervasyonlar ile hakettiği gibi çok yüksek rakamlara hizmet vermekte.

İşte en çarpıcı MİSTİK PAZARLAMA başarı hikayelerinden bir tanesi.

Moderatör tarafında düzenlendi: