• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

Müftülerin Nikah Kıyması

İlda

Özel Üye
Konular
1,235
MFC Puanı
1,490
Habere göre artık muftulerde nikah kiyabiliyormus

Konular
14
MFC Puanı
170
evlilik hadisesi için sartıı boşanma için olmasada iyi olmus

Konular
1
MFC Puanı
30
din adamlarımız maaşı az gelmiş anlaşılan ek kaynak oluşturuyorlar bence

şuan dört dörtlük işleyen çarklara bir çomak sokma girişimi

İlksu

MFC Üyesi
Konular
589
MFC Puanı
30
Ben doğru bulmuyorum yok efendim papazlar kıyıyormuş hocalar neden kıymasınmış...suistimal olur kaçak kuçak nikah kıyarlar

Konular
14
MFC Puanı
170
devletin resmi nikah sartlarında musluman muslumanla sartı yok bu yuzden boşanma vekaleti sayılsada iki musluman evleniyorsa kaide oturmadığından nikah duası ve mihir sartı olmak zorunda herkes istediğine inanabilir eğer devlet kontrol edebilcekse ve suistimal olmayacaksa allah emrine uygundur derim...

Konular
124
MFC Puanı
8,290
Valla bana fark etmiyor. Ha o kıymış ha öbürkü. Sonuçta iki kişi evet diyecek diye kasmaya gerek yok.

Günümüzde çocuk evlilikleri sanki olmuyormuş gibi kalkıp çocuk evlilikleri artacak vs. demek mantıksız.

16 yaşından sonra aile onayı varsa nikah kıyılabiyor zaten.

Hükümete giydirmeden de edemeyeceğim ama. Dini böyle sokun her yere olur mu? Çalın, çırpın, talan edin. Yıllarca yiye yiye doyamayın ama toplumun İslami hassasiyetleri ile bir güzel kendinize malzeme çıkarıp taraf oluşturun ve sonra da mağdur edebiyatı yapın. Seçimlere çıkıp bu dinsizler böyle böyle diye karşı çıktı ama biz yaptık diyin. Zaten ne derseniz alkışlayacak kalabalıklar bu davranışlar ile iyice körüklenecek.

Şimdi tarihe bi göz atsak insanlar kabaca birbirleri en ama en çok iki farklı farklılıktan dolayı kıtır kıtır biçmiş. Birbirleriyle ömrü hayatı boyunca hiçbir ortak yaşanmışlıkları olmayan insanlar birbirlerinden nefret eder olmuş. Bu iki şey,
1. Dincilik
2. Irkçılık

Bu ikisi ile de ip cambazı gibi oynayan saygı değdiremeyeceğim AKP genel başkanı ve müteahhitler ordusu ırkçı ve dinci bir toplumun dinamiklerini oluşturmak için var gücüyle çalışıyor.

Konular
14
MFC Puanı
170
Valla bana fark etmiyor. Ha o kıymış ha öbürkü. Sonuçta iki kişi evet diyecek diye kasmaya gerek yok.

Günümüzde çocuk evlilikleri sanki olmuyormuş gibi kalkıp çocuk evlilikleri artacak vs. demek mantıksız.

16 yaşından sonra aile onayı varsa nikah kıyılabiyor zaten.

Hükümete giydirmeden de edemeyeceğim ama. Dini böyle sokun her yere olur mu? Çalın, çırpın, talan edin. Yıllarca yiye yiye doyamayın ama toplumun İslami hassasiyetleri ile bir güzel kendinize malzeme çıkarıp taraf oluşturun ve sonra da mağdur edebiyatı yapın. Seçimlere çıkıp bu dinsizler böyle böyle diye karşı çıktı ama biz yaptık diyin. Zaten ne derseniz alkışlayacak kalabalıklar bu davranışlar ile iyice körüklenecek.

Şimdi tarihe bi göz atsak insanlar kabaca birbirleri en ama en çok iki farklı farklılıktan dolayı kıtır kıtır biçmiş. Birbirleriyle ömrü hayatı boyunca hiçbir ortak yaşanmışlıkları olmayan insanlar birbirlerinden nefret eder olmuş. Bu iki şey,
1. Dincilik
2. Irkçılık

Bu ikisi ile de ip cambazı gibi oynayan saygı değdiremeyeceğim AKP genel başkanı ve müteahhitler ordusu ırkçı ve dinci bir toplumun dinamiklerini oluşturmak için var gücüyle çalışıyor.

katılmadan edemicem bi kısmına ama su son paragraf hayırdır muteahhitlikte gozunmu var dedirtiyor :f38: senide alsınlar kadrolarına dicem de insaat firması kur git kaydol zaten uste çıkarsın yada benim gibi rest cek aldığın ihaleler bile turlu bahaneler ya zarar ettirilsin yada fesh edilsin:f38: karar senin

Konular
124
MFC Puanı
8,290
katılmadan edemicem bi kısmına ama su son paragraf hayırdır muteahhitlikte gozunmu var dedirtiyor :f38: senide alsınlar kadrolarına dicem de insaat firması kur git kaydol zaten uste çıkarsın yada benim gibi rest cek aldığın ihaleler bile turlu bahaneler ya zarar ettirilsin yada fesh edilsin:f38: karar senin

Eğer inşaat işleri ile uğraşıyorsan ne demek istediğimi daha iyi anlamışsındır. :p ben müteahhitlere kötü bir benzetme yapma amacında değilim. Rant sisteminin en çok işlediği yer inşaat işleri olduğu için ve bu adamın çevresindeki rant sağlamak isteyen müteahhitler ilginç şeyler yaptıkları için böyle dedim.

Dostum inan ki böylesi bir girişim benim imkanlarıma sahip bir birey için imkansız ötesi. Değil müteahhitlik pilav arabası alıp sokakta pilav satacak kadar bile sermayem yok.

Ne güzel bu sene atanacaktım ki 00.01 puan ile, mülakat puanı ile atanamadım.

Önüme sınav puanı geri benden aşağıda olan onlarca kişi konuldu fazla mülakat puanları verilerek vs.

Yani demem o ki bu müteahhit benzetmesi rant peşinde koşan, kazanmak için her şeyi mübah gören kimseler için kullanıldı. Ama diyorsan ki ben bu meslekteyim ve bu benzetme hoşuma gitmedi. Daha başka bir şey de diyebilirim :sigara

Konular
14
MFC Puanı
170

Eğer inşaat işleri ile uğraşıyorsan ne demek istediğimi daha iyi anlamışsındır. :p ben müteahhitlere kötü bir benzetme yapma amacında değilim. Rant sisteminin en çok işlediği yer inşaat işleri olduğu için ve bu adamın çevresindeki rant sağlamak isteyen müteahhitler ilginç şeyler yaptıkları için böyle dedim.

Dostum inan ki böylesi bir girişim benim imkanlarıma sahip bir birey için imkansız ötesi. Değil müteahhitlik pilav arabası alıp sokakta pilav satacak kadar bile sermayem yok.

Ne güzel bu sene atanacaktım ki 00.01 puan ile, mülakat puanı ile atanamadım.

Önüme sınav puanı geri benden aşağıda olan onlarca kişi konuldu fazla mülakat puanları verilerek vs.

Yani demem o ki bu müteahhit benzetmesi rant peşinde koşan, kazanmak için her şeyi mübah gören kimseler için kullanıldı. Ama diyorsan ki ben bu meslekteyim ve bu benzetme hoşuma gitmedi. Daha başka bir şey de diyebilirim :sigara

yoo benzetme cuk dediklerin doğru ki kendim yasadıklarımdan biliyorum he umrumda değil kazanc hala giriyorum ihalelerine fiyat kırılsın :f38: en dibi veriyorum amacım bundan sonra kıllık 20 firma var benim gozume kestirdiğim onlar nere ben oraya :D he benim gıcık kapılma sebebim mensubiyetimden istifa etmiş olmam :D asıl kıllıkları onan ..

atamalara gelince ayar olduğum bir konu diyip geciyim bu ülkeden hala umudu olan bir adam olarak .

Yusuf

MFC Üyesi
Konular
1,134
MFC Puanı
7,440
yeni değişikle uygulamaya konulan imamların .Nikah kıymasına karşıyım ..

karşı olduğum bir çok sebebi var..laiklik ilkesine karşı bir hareket sadece bir tanesini yazıyorum..
imamların yeri ve yetkisi bellidir..kendi işlerini yapmalı..

Min

Üyeliği durduruldu!
Konular
41
MFC Puanı
7,680
hahaha laikliğe aykırı dediler :d