• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

Müslüman mı olduk

Joe.

Emektar Üye
Konular
1,140
MFC Puanı
4,850
Adam elinde bir bıçak ile camiye girer: “Ey cemaat içinizde Müslüman olan var mı?” diye bağırır.

Herkes susar. Ancak yaşlı bir amca kalkar “Ben varım” der.

Bıçaklı adam amcaya, bir dakika dışarı gelir misin diyerek koluna girer camiden çıkarlar. Biraz ötede bağlı bir koyunun yanına gidip, “Amca; bu kurbanı kesmeme yardımcı olur musun, İslami, kurallara uygun keselim” der.

Amca koyunu kesmeye başlar. Yaşlılık bu ya her taraf kan olur. Amca; “Oğlum yoruldum camiye git başka birini bul” der.

Adam elinde kanlı bıçağı ile camiye girerek bağırır. “İçinizde başka bir Müslüman var mı ?” Yaşlı amcayı götürüp kestiğini zanneden cemaat ses çıkarmaz, ama topluca dönüp imama bakarlar.

İmam “Ne bakıyorsunuz ulan, iki rekat namaz kıldırdık diye Müslüman mı olduk!” der
Gerçek iman zorda belli olur

ala'turka

MFC Üyesi
Konular
7
MFC Puanı
30
Bile bile ölüme gitmek de enayiliktir

Qasem

Üyeliği durduruldu!
Konular
82
MFC Puanı
110
Gider ayak güldürdün Allahta seni güldürsün Joe :)

Bilgi - İnanç - Eylem

Konular
91
MFC Puanı
1,220
bende kitap okuyorum :D ne kadar okumayı seven bir forum :p

Sezen

Emektar Üye
Konular
692
MFC Puanı
90,220
bende kitap okuyorum :D ne kadar okumayı seven bir forum :p

Sizin o saate kitap okumaya kaçtıgınız vakit ben uyuyordum ne kadar cahilim keşke ölsem:s67:

Sözüm meclis dışı dinen arafta kalmasa insanımız herşeyin en güzelini yapacak aslında. Dilimizde müslümanız ama kalben ne oldugunu kendi bile bilmiyor onun için okuyarak kendini geliştirmek ,inanarak dua etmek, yapmamız gereken ibadetleri yapmak , iyi insan dürüst müslüman olmak ... of çok konuştum kestik konuyu yarıda yönetmen :s35:

Qasem

Üyeliği durduruldu!
Konular
82
MFC Puanı
110
Sizin o saate kitap okumaya kaçtıgınız vakit ben uyuyordum ne kadar cahilim keşke ölsem:s67:

Sözüm meclis dışı dinen arafta kalmasa insanımız herşeyin en güzelini yapacak aslında. Dilimizde müslümanız ama kalben ne oldugunu kendi bile bilmiyor onun için okuyarak kendini geliştirmek ,inanarak dua etmek, yapmamız gereken ibadetleri yapmak , iyi insan dürüst müslüman olmak ... of çok konuştum kestik konuyu yarıda yönetmen :s35:

Kullandığın kavramların içini doldurmadıkça öze dönüş gerçekleşmez...
Örneğin...
Din
Arafta kalmak
Herşeyşn en güzeli
Müslüman
Söz Eylem bitlikteliği
Okumak
İnanmak
Dua
İbadet
Dürüstlük

Bunlar içi boşaltılmış anlamsız kılınmış kavramlar
Mesela dürüst müslüman :)
Yahu zaten dürüst olmayanın Müslümanlığından bahsedilmez. Müslğman teslimşyet bildirendir. Allaha teslim olmuş olanın dürüstsüzlüğünden bahsedilemez.
Yani ablam kavramlarımızın içini yeniden doldurmalıyız. Onları anlamlı kılmalı hayatta karşılıklarının olduğunu deklare etmeliyiz...

Bilgi - İnanç - Eylem

LeGoLaS

Onursal Üye
Konular
4,885
MFC Puanı
15,790
Kullandığın kavramların içini doldurmadıkça öze dönüş gerçekleşmez...
Örneğin...
Din
Arafta kalmak
Herşeyşn en güzeli
Müslüman
Söz Eylem bitlikteliği
Okumak
İnanmak
Dua
İbadet
Dürüstlük

Bunlar içi boşaltılmış anlamsız kılınmış kavramlar
Mesela dürüst müslüman :)
Yahu zaten dürüst olmayanın Müslümanlığından bahsedilmez. Müslğman teslimşyet bildirendir. Allaha teslim olmuş olanın dürüstsüzlüğünden bahsedilemez.
Yani ablam kavramlarımızın içini yeniden doldurmalıyız. Onları anlamlı kılmalı hayatta karşılıklarının olduğunu deklare etmeliyiz...

Bilgi - İnanç - Eylem

Yeni nesil için doldurmak neredeyse imkansız ne yazıkki :(

Gerçi eskilerde de pek fayda yok ya neyse...