• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

Muhabbet Kuşu İçin Sebzeler

vioLeta

Özel Üye
Konular
946
MFC Puanı
540
Sebzeler, özellikle taze sebzeler muhabbet kuşlarının asla hayır diyemeyeceği besinlerdir. Meyveler ve sebzeler, kuşlarınıza verilmeden önce iyice yıkanmalıdır. Yıkanmayan meyve ve sebzeler kuşunuzun zehirlenmesine neden olabilir.

Muhabbet kuşumuza hangi sebzeleri vermeliyiz ?

Haşlanmış patates, salatalık, havuç, domates, patlıcan, ıspanak, biber, bezelye, brokoli, lahana, pırasa, soğan, semizotu, pazı, roka, kereviz sapı, kırmızı turp.

Muhabbet kuşumuza hangi sebzeleri vermemeliyiz ?

Kıvırcık salata(yeşillik), iceberg (aysberg) salata ve kara lahana fazla verilmemelidir. Çok verilmesi halinde kuşunuz ishal olur. Bu durumda kuşunuzun dışkısını kontrol etmeniz gerekir. Sıvılaştığını gördüğünüz anda vermeyi bırakın.

Konular
14
MFC Puanı
170
diğerlerii bilmiyorum ama kıvırcığı çok tatlı yiyor :D

vioLeta

Özel Üye
Konular
946
MFC Puanı
540
Çok tatlı yiyorda genelde kabızlık durumunda verilmesi gereken bir sebze Autocrat gerçekten fazla yediğinde dokunuyor :)) sonra uğraş dur düzeltelim diye :D her şeyin fazlası zarar . Ve karpuz kabuğu da çok severler :) kafesin üzerinden ıçine sallarsan biraz karpuzuyla birlikte onu kemirirler yerler biraz ama fazla yemez :) mutlu olduğu anlarda çok yer

Konular
14
MFC Puanı
170
Çok tatlı yiyorda genelde kabızlık durumunda verilmesi gereken bir sebze Autocrat gerçekten fazla yediğinde dokunuyor :)) sonra uğraş dur düzeltelim diye :D her şeyin fazlası zarar . Ve karpuz kabuğu da çok severler :) kafesin üzerinden ıçine sallarsan biraz karpuzuyla birlikte onu kemirirler yerler biraz ama fazla yemez :) mutlu olduğu anlarda çok yer

benim kendi psikolojim 45 sn de bir değişiyor ne bilicem mutlumu mutsuzmu ben hepsinden koysam :D yediğine gore mi acaba bunundurumu bumu desem :D bak bu da güzel iyi bir tez olur da kusa nolur bilemedim siz baha ihtisas yapmıssınız...

vioLeta

Özel Üye
Konular
946
MFC Puanı
540
Kafesteki hareketleri bazen ise ötüşünden belli olur mutlu olup olmadığı Autocrat mutlu kuşlar benim gözlemlerim sonucu tabii genelde yalnızken bile eğlenecek şeyler bulabilirler. Mutsuz kuş keyofsiz bir şey yapmak istemez. Genelde basit anlaşılır. Ve sahibine karşı gösterdiği tepkilerde onemli. Ordan da anlayabilirsiniz yani bir çok alternatif var sırf bakmak için almamak gerek. Onun dünyasını yaşamak ilgi duymak gerek diye düşünüyorum..

Konular
14
MFC Puanı
170
Kafesteki hareketleri bazen ise ötüşünden belli olur mutlu olup olmadığı Autocrat mutlu kuşlar benim gözlemlerim sonucu tabii genelde yalnızken bile eğlenecek şeyler bulabilirler. Mutsuz kuş keyofsiz bir şey yapmak istemez. Genelde basit anlaşılır. Ve sahibine karşı gösterdiği tepkilerde onemli. Ordan da anlayabilirsiniz yani bir çok alternatif var sırf bakmak için almamak gerek. Onun dünyasını yaşamak ilgi duymak gerek diye düşünüyorum..

hmm valla bi hayvanın dunyasını anlıcaksam kobra yılanı beslerim aslında dusunuorum yılan beslemeyi de çok evinde duran eve sık giden biri olmadığım için garibim ölür diye kıyamıyorum ... kuş masum güzell ok ama bilemedim ... olur ins ilerde