Neler yeni
Türkiye'nin En Güncel Forum Sitesi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Muhtemelen Varlığından Haberdar Olmadığınız 11 Gerçek Hibrit Hayvan

Pozitivizm

🐋🌀☔Devil Wears Prada🌀☔🐋
Yönetici
  • Üyelik Tarihi
    28 Şub 2020
  • Mesajlar
    28,616
  • MFC Puanı
    201,080
  • MFC Seviyesi

1. Karıncayiyen + Armadillo = Pangolin​

1. Karıncayiyen + Armadillo = Pangolin


Memeli bir hayvan olan pangolin armadilloyu andırsada hiç bir akrabalıkları bulunmuyor. Adı ise Malayca'da ''penggluging'' yani ''yuvarlanan şey''den geliyor. Pangoline daha çok Afrika'da ve Asya'nın tropikal bölgelerinde rastlamak mümkün.

2. Kaplumbağa + Kirpi = Armadillo​

2. Kaplumbağa + Kirpi = Armadillo


Armadillolar deriden bir kabuğa sahiplerdir.Yeraltında oyuklarda yaşarlar ve 16 saat uyumaları ile ünlüdürler. Ayrıca armadilloların penisleri cüsselerinin 2/3 ü oranında olabilir.

3. Yarasa + Tilki = Meyve Yarasası​

3. Yarasa + Tilki = Meyve Yarasası


Meyve yarasasının diğer yarasalar gibi havalı radar ekipmanları yok, rotalarını gözleri ve burunları sayesinde çiziyorlar. Böcek nüfusunun azaldığı bölgelerde meyve yedikleri kanıtlanmıştır.

4. Hoop Yılan + Kertenkele = Armadillo Kemerli Kertenkele​

4. Hoop Yılan + Kertenkele = Armadillo Kemerli Kertenkele


Bu kertenkele türü kendini korumak için yuvarlak bir şekil alıyor ve 25 seneye kadar yaşabiliyormuş. Güney Afrikalıymış kendileri.

5. Ördek + Kunduz = Ornitorenk​

5. Ördek + Kunduz = Ornitorenk


Yumurtlayan memelilerden olan platipus ya da ornitorenk aynı zamanda suculdur. Gagası ördeği kuyruğu ise kunduzu andırdığı için rahatlıkla ördek ve kunduzun çiftleşmesinin ürünü olduğunu söyleyebilirsiniz ama tabii ki değil. Ornitorenk evrimin de araştırma konusu olmuştur. Doğu Avusturalya ve Tanmanya'ya özgü bir yarı deniz memelisidir.

6. Zebra + Zürafa = Okapi​

6. Zebra + Zürafa = Okapi


Okapiler tükenme tehlikesi ile karşı karşıyadırlar. Sadece Demokratik Kongo Cumhuriyeti'nin Ituri Yağmurormanlarında görebileceğiniz okapilerin aynı zebra gibi desenleri vardır fakat zebra ile değil zürafalar ile akrabalardır.

7. Çayır Köpeği + Armadillo = Pembe Peri Armadillo​

7. Çayır Köpeği + Armadillo = Pembe Peri Armadillo


Bu Arjantin kökenli arkadaşımızın türü ha tükendi ha tükenecek. Pembe peri armadillosu çöl ortamında yaşamını sürdürmektedir. İpeksi sarı tüyleri, esnek sırt zırhı ve spatula şekilli kuyruğu ile epeyce garip bir hayvan pembe peri armadillosu.

8. Geyik + Fare = Cüce Geyik​

8. Geyik + Fare = Cüce Geyik


Güney Asya taraflarında görülen bu cüce geyikler sadece bir tavşan büyüklüğündedirler ayrıca memeli sınıfın tek toynaklı üyesidir.

9. Keçi + Fil = Sayga​

9. Keçi + Fil = Sayga


Korunma durumu kritik olan saygalar bir zamanlar Karpatlardan Kuzey Amerika'ya kadar geniş bir bölgede yaşama alanları vardı. Şimdilerde ise sadece Rusya ve Kazakistan'da bulunuyorlar. Hortum şeklindeki burunları yazları toz filtresi, kışları ise ciğerlerine giden havayı ısıtmakla görevlidir.

10. Domuz + Hamster = Honduran Beyaz Yarasası​

10. Domuz + Hamster = Honduran Beyaz Yarasası


Akrabalarının aksine beyaz kürkü, sarı burnu ve minnacık kulaklarıyla bu yarasalar bir harika.
1636356507796.png
 
Üst Alt