• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

Ne kadar müslümanız?

Konular
2
MFC Puanı
10
Müslümanlık bunlarla olmuyor ki .Allah isteseydi bizim başımızı secdeden kaldırmazdı.

Yaradılanı Yaradandan ötürü seveceksin,birileri görsün diye değil Allah için bir şeyler yapacaksın.Adaleti gözeteceksin haksızlığın karşısında susmayacaksın budur benim Anladığım Din anlayışı...

Nedir İslamın felsefesi kafir bile olsalar adaletliyse ayakta kalabilir ama eğer adaletli değilse Müslümanlardan oluşsa dahi yıkılmaktan kurtulamaz.

Herkül

Admin
Konular
8,797
MFC Puanı
17,460
Toplumumuzda bir gerginlik bir anlayışsızlık bir hoşgörüsüzlük hüküm sürmekte. Kimsenin kimseye tahammülü kalmamış. Herkes nefsi nefsi demekte bütün insanlığın, bütün dünyanın kendi etrafında dönmesini beklemektedir.

Bu tahammülsüzlük bu hoşgörüsüzlük insan fıtratını adeta işgal etmiş; sabrın yerini sabırsızlık, itidalin yerini fevrilik, tahammülün yerini tahammülsüzlük, anlayışın yerini anlayışsızlık kaplamış. İnsanlık aleminin insani değerleri, iflas etmiş adeta süfli emellerinin vagonu haline dönüşmüş durumda.

Bu durumda müslümanız demek bile doğru gelmiyor insana....

Master

You
Yönetici
Konular
4,182
MFC Puanı
34,700
Elimden geldiği kadar "İSLAM" ın şartlarını yerine getirmeye çalışıyorum.

Qasem

Üyeliği durduruldu!
Konular
82
MFC Puanı
110
Link kırık olduğu için ve istatikler görünmediğinden yorum yapamıyorum... :)

Konular
124
MFC Puanı
8,290
@qasem, Yalnızkurt

DİB içeriği ya kaldırmış ya da değiştirmiş. Kendi drive hesabıma yükleyip silinmeyecek bir link paylaşacağım. Şu anda yükleniyor.

Qasem

Üyeliği durduruldu!
Konular
82
MFC Puanı
110
Teşekkür ederim.
Daha önce incelemiştim bu kitapçığı.
Linki yenilemeniz iyi oldu.
İlginç bir araştırma ve istatistik.
Bizim toplumumuz bu vakıalarda bile yalan söylediği için sıhatli bir veri değil...
Dinin asıl kaynağının vahy olmasına rağmen Vahy ile muhattap olan sayısı, kendi dilinden okuyan ve anlayan sayısı neredeyse yokgibi...

_bigguy_

Süper Moderatör
İçerik Üreticisi
Konular
22
MFC Puanı
41,500
Çabamız kadar

Winter

Forum Yöneticisi
Konular
173