Neler yeni
Türkiye'nin En Güncel Forum Sitesi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Neden mutlaka göz makyajı bazı kullanmalısın?

Lilith

ad astra per aspera
MFC Üyesi
  • Üyelik Tarihi
    5 Ağu 2017
  • Mesajlar
    1,128
  • MFC Puanı
    11
  • MFC Seviyesi

Göz makyajı bazı kullanarak, makyajında ne kadar fark yaratabileceğini biliyor musun?
Kalıcı ve kusursuz göz makyajı hayal değildir. Yaz aylarında akan, kısa sürede bozulan göz makyajları hepimizin kabusudur. Hatta bu problemden dolayı yaz aylarına göz makyajına ara veren bir çok güzellik tutkunuyla karşılaştık. Madem bu problem günden güne büyüyor, biz de makyaj.com olarak çözümü sizlerin huzuruna getirdik: göz makyajı bazı! Şimdi, göz makyaj bazına dair merak ettiğin bütün detayları açıklıyoruz.

Göz makyaj bazı nedir?

Göz makyaj bazı, göz makyajınabaşlamadan hemen önce uygulanan, baz makyaj ürünüdür. Göz makyaj bazları genellikle renksiz veya ten rengindedir. Bazı uyguladıktan sonra gözüne sürdüğün makyaj ürünlerinin daha kalıcı olmasına, makyajında kullandığın renklerinin daha yoğun görünmesine yardımcı olur. Göz makyaj bazı kullanmadığında göz makyajın kolayca akabilir, farın göz kapağının katlanma çizgisine dolabilir ve uyguladığın ürün istediğin yoğunlukta görünmeyebilir.

Göz makyaj bazının görevleri nelerdir?

Göz makyaj bazının görevleri arasında en sevdiğimiz özelliği kuşkusuz bize sunduğu gün boyu kalıcı göz makyajı! Göz kapağına baz sürdüğünde hem farın hem de eyelinerın gün boyu yerinden kıpırdamaz. Göz makyaj bazının diğer görevi ise göz farının rengini daha çok ortaya çıkarmasıdır. Özellikle renkli far kullandığın günlerde, kat kat far uygulasan dahi canlı bir renk elde edemiyorsan, mutlaka göz makyaj bazı kullanmanı öneriyoruz. Bazın üzerine uyguladığın tek kat far bile oldukça pigmentli görünecek.
Göz makyaj bazının özelliklerini say say bitiremiyoruz! Bir başka görevi ise farının katlanma çizgisinde birikme yapmasına engel olması. Özellikle sıcak havalarda farın göz kapağında parça parça görünebilir, bunun önüne geçmek için tabii ki far bazı kullanmalısın.
Editörün önerisi: Göz makyajı yapmasan dahi göz makyaj bazını göz kapaklarına uygulayarak renk eşitsizliğini yok edebilirsin.
Göz makyaj bazı nasıl uygulanır?Baz uygulamak makyajın en kolay kısımlarından birisi, biz göz makyajı bazımızı genellikle parmaklarımızla uyguluyoruz. Bazın likit & kremsi yapısı parmakların ısısıyla birleştiğinde daha yumuşak bir uygulama sağlıyor. Eye primer'ını bütün göz kapağına parmaklarınla uygula ve yay. Anında emilen yapısı sayesinde göz makyajına hemen başlayabilirsin!

Hangi makyajla baz kullanılmalı?

Biz hemen hemen her makyajımızda far bazını kullanıyoruz. Özellikle yoğun göz makyajı yaptığımız günlerde mutlaka! dumanlı göz makyajı veya tek farla göz makyajı yaptığımızda baz olmazsa olmaz makyaj malzemesi görevi görüyor. Gün içinde göz makyajını tazelemek için zaman kaybetmek istemiyorsan sen de L'Oréal Paris Infallible Eyeshadow Paint Primer kullanarak gün boyu kusursuz göz makyajının keyfini çıkarabilirsin!
 
Üst Alt