• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

Nelly'den Vücut geliştirme tüyoları

Konular
296
MFC Puanı
10,100

Grammy ödüllü rapçi Nelly’e bir kere baktığınızda onun spor salonlarına uzak olmadığını söyleyebilirsiniz. Sahip olduğu kaslar şans eseri oluşmadı, onları düzenli yapılan antrenmanlara borçlu.

Nelly’nin antrenmanları çok güzel bir şekilde planlanmış , antrenmandan sonra sahneye çıkıp şarkı söylemeye ve müzikle ilgili diğer aktiviteleri yapmaya kalacak şekilde koordine edilmiş. Çok meşgul bir rapçi olan Nelly, hem sporu hem de şovları dengeleyerek mükemmel bir iş yapmış. Onunla beslenmesi ve antrenman programı hakkında konuştuk.

Kaç yaşında antrenmanlarına odaklandın ve vücudunu geliştirmeye başladın?

Ben hayatım boyunca spor yaptım. Lisede futbol oynarken, aktif ve vücudumun düzgün olması gerekiyordu. Zaten atletik bir yapım var. Ama ağırlık kaldırmaya 24-25 yaşında başladım.

Zamanının belirli bir kısmını kaslarını geliştirmek, belirli bir kısmınıda yağlarını eritmek için mi kullanıyorsun? Veya istikrarlı antrenman yapıyor musunuz?

Ben her zaman zayıftım, hatta kilo almak benim için zor olandı. Programım elverdiği sürece istikrarlı bir şekilde antrenman yapıyorum. Turda olduğum zamanlar haftada 2-3 antrenman, yoğunluğum azalınca haftada 5 gün antrenman yapıyorum.

Zamanınızın ne kadarını spor salonunda geçiriyorsunuz? Boş günlerinizde de herhangi bir egzersiz yapıyor musunuz?

Haftanın 5 günü spor salonuna gidiyorum. Tabii bu programıma bağlı. Bu aralar 2-3 kez gidiyorum. Ama yinede 1000-1500 mekik ve şınav çekiyorum, bunun için spor salona gitmeme gerek yok. Boş zamanlarımda basketbol oynuyorum bu da iyi bir kardiyo çalışması oluyor.

Daha detaylı olarak çalışmam şöyle:

Pazartesi: Triceps
Salı: Sırt ve omuzlar
Çarşamba: Bacaklar
Perşembe: Benchpressi (Göğüs itiş) kullanarak göğüs çalışması Cuma: tekrar tricepsten başlıyorum. Sıkılmamak ve sadece bir şeye alışmamak için egzersizlerimde hareketlilik ve değişkenlik ön planda.

Kaç tekrar size en iyi sonucu veriyor?

Ben fazla dirençte az tekrar yapıyorum çünkü ben kas yapmak istiyorum zayıflamak değil. 6-8 tekrar benim için yeterli.

Eğer yaptığınız antrenmanda başarısız olduğunuzu hissederseniz, tekrar sonuçlar almak için idmanınızda neyi değiştirirsiniz?

Ben şanslıyım, çalıştırıcım beni iyi bir forma soktu ve iyi sonuçlar alıyorum. Ama daha öncede dediğim gibi sıkılmamak için yaptığınız egzersizleri değiştirin.

Eğer beslenmenize bakacak olursak, şuan uyguladığınız beslenme yaklaşımınız hangisidir? Düşük karbonhidrat? Yüksek protein? Dengeli beslenme?

İnsanlar genelde bana sinir oluyorlar ama ben diyet yapmıyorum. Ben canım ne istiyorsa yiyorum. Arkadaşlarım bir gün bunun acısını çekeceğimi söylüyorlar ama şimdiye kadar şanslıydım.

Ortalama bir günde menünüzde neler var? Kahvaltıda kek, hindi jambon, yulaf ezmesi, yumurta ve peynir, Öğle yemeğinde 2 hindi burger ve patates kızartması, Akşam yemeği nerede olduğumuza ve hangi restorana gittiğimize göre değişiyor. Tatlıyı seviyorum. Özellikle çikolatalı keki

Günde kaç öğün yiyorsunuz?

Ortalama olarak 3-4 öğün. Sürekli atıştırırım. Eğer kilo almaya çalışıyorsam tüm gün boyunca atıştırırım.

Antrenmanlarınızda veya beslenmenizde yaptığınız size çok iyi sonuç veren bir değişiklik nedir?

Günde 1000-1500 mekik ve şınav yapmam. Bunu spor salonu aletleri olmadan da yapabiliyorsun. Yavaş başlayın. Öncelikli 100-200 yapın. Ben bazen kalkıyorum 100 mekik çekiyorum sonra kahvaltımı yapıyorum ve 100 mekik daha çekiyorum. Yavaş başlayın ve kendi yolunuzu bulun.​