• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

No bootable device hatasi

gulbatuhan

MFC Üyesi
Konular
1
MFC Puanı
0
Bir çok yerde sorunun uefci yıl legacy olarak değiştirdiğin zaman olduğunu söylüyorlar ama benim HDD m de olmuyor ayrıca farklı bir HDD takitigmda da aynı hatayı alıyorum lakin onu legacy yaptığım zaman açıyor çok fena takıldim çok acill yardım edermisiniz

TRWE_2012

Süper Moderatör
Konular
3,087
MFC Puanı
20,700
Bir çok yerde sorunun uefci yıl legacy olarak değiştirdiğin zaman olduğunu söylüyorlar ama benim HDD m de olmuyor ayrıca farklı bir HDD takitigmda da aynı hatayı alıyorum lakin onu legacy yaptığım zaman açıyor çok fena takıldim çok acill yardım edermisiniz

Önemsiz basit bir hata bu..... (öncelikle rahat ol) :

Laptoplarda sıklıkla karşılaşılan sorunlardan bir tanesi olan ‘’No Bootable Device’’ isimli hata genellikle bilgisayarınızın açılma kısmında görülmektedir. Bu hatayı gördüğünüz zaman çok acil ve panik yapılacak bir şey olmadığını ilk önce bilmelisiniz. Bilgisayarlar ön yükleme kısmında Harddisk, USB veya çok daha farklı aygıtlara kullanarak ön yükleme yaparlar. Bu hatayı almanıza neden olan şey de bilgisayarınızda bulunan bir ön yüklenebilir aygıtın olmamasından veya varsa arızalanmasından geçmektedir.

Bana buraya sahip olduğun sistemin donanım bilgileri içeren (içinde donanım serial ve işletim sisteminin lisans anahtarını içermeyen) bir sistem özetini aktarabilir misin?

Not :

Microsoft Windows İşletim Sistemi kullanıyorsan ki (%99,99 olasılıkla Windows kullanıyorsundur) ;

1.Başlat Menüsü arama kutucuğuna cmd.exe yazın.
2.Arama sonuçlarında çıkan cmd.exe sağ tıklayıp yönetici olarak çalıştır komutunu verin.
3.Yönetici olarak açılan, MS-DOS Komut İstemin'de komut satırına systeminfo yazarak klavye'den enter tuşuna basın.
4.Çıktı'yı aynen buraya aktarın (yalnız içerik'te işletim sistemi ile donanımın serialleri olmasın çünkü forum kurallarına göre bunların paylaşım yasak, kanunen de suç'tur.)

Bekliyor olacağım.....Buradan farklı bir çözüm üretilebilir diye düşünüyorum.

TRWE_2012

Süper Moderatör
Konular
3,087
MFC Puanı
20,700
Not :

Eğer yeni bir donanıma eski bir Microsoft Windows İşletim Sistemi kurmak isteyenler varsa, aşağıdaki ekran görüntüsündeki gibi BİOS Ayarlarında CMS16 Özelliğini arasınlar ve aktif hale getirsinler bir zahmet...

1650581935308.png
Bu ayar , "No bootable device error" (Önyüklenebilir aygıt hatası yok) hatasının önüne geçecektir.