Neler yeni
Türkiye'nin En Güncel Forum Sitesi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Ocean City Nedir, Nerededir?

ReiS

 ‬
Co Admin
  • Üyelik Tarihi
    8 Ara 2012
  • Mesajlar
    17,181
  • MFC Puanı
    6,021
  • MFC Seviyesi

Atlantik Okyanusu kıyısında yer alan Maryland eyaletinin OC kısaltmasıyla da bilinen şehri Ocean City tatilciler için bir ilgi odağı olup sık ziyaret edilenler arasındadır. Ayrıca Amerika’nın New Jersey eyaletinde de bir Ocean City olduğu için gidecek olanların karıştırmaması, dikkatli olması tavsiye edilmektedir.

Şehrin Gelir Kaynakları

Şehrin başlıca gelir kaynağı balıkçılık olup Beyaz Marlin balıklarının başkenti olarak tanınmıştır. Yaz aylarında balık turnuvaları yapılmaktadır. Ağustos ayının başında her yıl Beyaz Marlin balık turnuvası dünyanın en büyük balık turnuvası arasında yer almaktadır. Eğlence ve turizm sektörü de çok gelişmiştir. Aileler tarafından tatil için tercih edilen bu sahil kenti hem turistler için çok uygundur hem de WAT aracılığı ile giden öğrenciler için uygun çok sayıda iş imkânı sunmaktadır. Yaz sezonu oldukça hareketli ve kalabalıktır, harika kumsalında yazın tadını çıkarabilirsiniz.

Neler Yapılabilir, Nereleri Görülebilir?

Oldukça dalgalı olup yüzmeye çok uygun değilse de havanın yaz aylarında çok sıcak olduğu bu şehirde Atlantik Okyanusunda surf daha çok tercih edilmektedir. Ocean City ayrıca New York, Niagara şelalesi, Atlantik City, Boston, Washington, Philadelphia gibi meşhur ve görülmesi gereken yerlere de oldukça yakın olması bakımından bulunmanın avantajlı olduğu bir şehirdir.

Turistik bir bölge olması nedeniyle konaklama ücretleri biraz pahalıdır. Yaşam standardı da bu şehirde yüksektir. Turist sayısının özellikle yaz aylarında çok olması, hareketli bir eğlence hayatı yaşanması gibi sebeplerden dolayı güvenlikle ilgili sorunlar, hırsızlık olayları yaşanabilmektedir. Yaz döneminde çalışan Türk öğrenci sayısı oldukça fazladır.

Ne Yapmadan Dönmeyin?

Ocean City’de bulunan dünyaca ünlü tahtadan yürüyüş alanı olan Broadwalk’ da yol boyu uzanan ucuz alışveriş yapılabilecek outlet mağazalar, yemek yenilecek restoranlar, eğlence merkezleri arasında, Okyanus esintisini yüzünüzde hissederek yürüyüş yapabilir, sinemalarında eğlenebilir, yakın şehirleri, ulusal parkları gezebilir, rüya gibi günler geçirerek geri dönebilirsiniz
 
Üst Alt