• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Min

Üyeliği durduruldu!
Konular
41
MFC Puanı
7,680
daha tanışamadık.

Henna

MFC Üyesi
Konular
21
MFC Puanı
90
Mesela Suan Ben:f24: . Nerden Baslıcamı ne tarz konular acıcagımı yada acıcagım konular daha onceden paylasıldımı düşüncesiyle bir adım geride durma istemi :f40: yada hiç bişi yapmim günlük bakıp çıkayım :u5:

İlda

Özel Üye
Konular
1,235
MFC Puanı
1,490
Daha önceden idamanliysan zorlanmiyorsunuz
Konular zaten aratinca çıkıyor
Ama bende yaşadım geçen konuyu arattim yoktu açtım.mevcutmus

LaiLa

MFC Üyesi
Konular
1,822
MFC Puanı
6,400
Olur böyle ufak şeyler sayin yetkili arkadaşlar konuyu tasirlar siz yine de takıldığınız yerde sorun :) ama uzaktan izlemeyin katılın bizlere yazin eğlenin:)

Konular
22
MFC Puanı
3,420
Evlenmek istediğiniz kişinin dış görünümü önemli midir?

Konular
22
MFC Puanı
3,420
Mesajlaşırken kelimeleri kısaltır mısınız?

Konular
22
MFC Puanı
3,420
Üniversite öğrencilerinin siyasi faaliyetlerde bulunmaları sizce doğru mu?

Konular
22
MFC Puanı
3,420
Sağlık

Değeri ancak kaybedildiğinde anlaşılan, fiziki, sosyal ve psikolojik olarak iyi olma hali..
Sağlığınızı koruma özen gösterin gençler.. :rolleyes:

Konular
124
MFC Puanı
8,290
Yiğidi öldürse bile hakkını verdiği sürece doğrudur. Ancak cehalet öyle bir yayılmış ki, düşünme yetisi sadece üç beş slogan ile sınırlı olan gençler siyasetin demokrasilerde muazzam bir hak arama ortamı olduğunu unutuyor.

Konular
22
MFC Puanı
3,420
Cennet mekan

Saçma sapan bir laftır. Bunu özellikle tarikatçılar ve cemaatçiler 2.Abdulhamit için kullanırlar.
Başkaları için de kullananlar var. Mekanı cennet olsun demek güzel bir şeydir. Ancak cennet mekan demek Allah'a saygısızlıktır. Sonuçta insanların kalplerini biz bilemeyiz.

Bir insan tarihini, ülkesinin geçmişinde emeği bulunan insanları sevebilir. Burada sorun yok. Ancak ölmüş birini delilsiz olarak cennetlik ilan etmeyi çok yanlış buluyorum. Şirkin kapısını açan bir durumdur. Cennet de cehennem de kimsenin tapulu malı değildir. Allah zaten kimin ne olduğu konusunda en iyisini bilir.

Bu sözü söylemeyi büyük bir haddini bilmezlik olarak görüyorum. :rolleyes:

Konular
22
MFC Puanı
3,420
Öğrencileri keyfi işlerinde kullanan cahil ve vicdansız öğretmenler

Hepiniz eminim eğitim hayatınızda şahit olmuşsunuzdur. Bazen öğrencilerin hiç üzerine düşmeyen görevler, öğrencilere yıkılır. Zorla yapmaları istenir. Çöp toplattırılır. Temizlik yaptırılır. Sıra falan taşıttıran, kömür taşıttıran öğretmenler, müdürler bile var. Az önce Youtube'de videosunu izleyince şaşkın kaldım. Bu kadar vicdansız insanlar, nasıl öğretmen, müdür, yetkili olabiliyor anlamak imkansız. Öğrencileri okul sıralarını taşımaya zorlamışlar!

En iyi ihtimalle bile çay, kahve getir diyerek öğrencilere hizmetçilik yaptırırlar. Yasalarda insanların angarya işlerde kullanılması yasak olmasına rağmen hiç umursamazlar. En büyük saygısızlıkları ve haksızlıkları kendileri yapmalarına rağmen en ufak bir tepkiyi de saygısızlık diye yorumlarlar.

Elbetteki hepsi bir değildir ancak gerçekten bazı öğretmenlerin, o güzel mesleği kirlettiğini düşünüyorum. Özellikle de öğretmenler, müdürler üzerindeki denetimlerin arttırılması gerektiğini düşünüyorum. Ben özel fen lisesinde okuduğum için böyle şeylerle çok karşılaşmadım. Sadece birinde basket toplarını bir odadan bir başka odaya taşımıştım. Yine de onu bile doğru bulmuyorum.

Bunun yanı sıra, öğretmenler ve okul yönetimleri kendi şahsi işleri için hakları olmadıkları öğrencilerden aidat toplarlar. Maddi olarak gereksiz istekler çıkararak parası olmayan çocukları sömürürler. Bu tarz insanları eleştirecek kelime cidden bulamıyorum. Yalnız görevlerini istismar ettikleri açıktır.

Devlet okullarındaki durum çok daha kötüymüş. Şiddet uygulayan öğretmenler kadar, öğrencilerini şahsi işlerinde kullanan öğretmenlerin de büyük bir problem olduğunu düşünüyorum. Hepsi elbette bir olmasa da, görevini kötüye kullananlara işlem yapılmalı yani meslekten atılmalılar ve bu konuda en ufak herhangi bir merhamet gösterilmemeli diye düşünüyorum. Sonuçta eğitim kurumları, en önemli kurumdur.

Haksızlıklara göz yummak da aslında gizli bir teşviktir. Artık birinin bu ciddi problemler ile ilgilenmesini ve haksızlıklara dur demesi gerektiğini düşünüyorum. Yasalar sadece yazılı kalmamalı, hayata da geçmelidir. Ayrıca bu haksızlıklar ile büyüyen yeni nesiller de bunu kanıksayacaklar ve ileride kendileri de başkaları üzerinde aynı kötülükleri yapacaklardır.

Konular
22
MFC Puanı
3,420
Cahil insanların ortak özellikleri

Sorgulama yapmazlar. Kendilerine söylenenleri araştırmadan kabul ederler. Düşünce özgürlüğüne saygı duymazlar ve herkesin kendisi gibi düşünmesini isterler. Birazcık sorgulama yapan birini görünce de hemen bir şeyler ile etiketlemeye çalışırlar.

Cahillere katlanamıyorum. Benden uzak dursunlar.. :rolleyes:

Konular
22
MFC Puanı
3,420
Atalar dini

Diğer tüm din ve inanç sistemlerine kıyasla mutlak anlamda takipçisi en çok bulunan dindir. Tipik özelliği, araştırmadan kabul etme, bilmeden amel etme, ataları körü körüne taklittir.

Konular
124
MFC Puanı
8,290
Cahil insanlar iyidir. Yarım porsiyon zır cahiller tehlikeli :sigara

Konular
22
MFC Puanı
3,420
Ben cahilin hiçbir türüne katlanamıyorum maalesef.. :)
Yanımdaki insan bilgili olacak ya da susmasını bilecek..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...