• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

Ölüm Sözleri

The Punisher

MFC Üyesi
Konular
785
MFC Puanı
230
Ölüm Sözleri

Ariflerin ölümüne üzülmeyin o gafillerin gözünden kaybolmak içindir. ( Süleyman Hilmi Tunahan )

Ayakta Ölmek Dizlerinin üstünde yaşamaktan iyidir

insanlar uykudadır, öldükleri vakit …

Uyuyan insan Yarı öLü insandır.

Kabre yılanlar dışardan gelir sanmayınız. Sizin kötü amelleriniz kabirde sizin için engerek yılanıdır. ( Abbadi )

Ölenin kıyameti kopmuştur. ( Hadis-i Şerif )

Ölümü istemek güzel değildir. Ölüme hazırlıklı olmak güzeldir. ( Mehmet Feyiz Efendi )

Ölümün bizi nerede beklediği belli değil, iyisi mi biz onu her yerde bekleyelim. ( Montaigne )

Ölüm, bazen ceza, bazen bir armağan, çoğu zaman da bir lütuftur. ( Seneca )

Ölülere kötü söylemeyin. Zira bu sebeple hayattaki yakınlarını incitmiş olursunuz. ( Hadis-i Şerif )

Ölüm eski bir şeydir, amma her insana yeni görünür. ( Turgenyev )

Sana nasihat edici olarak ölüm yeter. ( Hadis-i Şerif )

Üç şey ölümün ardından kabre gider: Ailesi, malı ve ameli. Bunlardan ikisi döner, birisi kalır. Dönenler: ailesi ve malı, kalan da: amelidir. ( Hadis-i Şerif )

Meyve veren ağaca kuru denilmediği gib, eseri devam eden zevâta da ölü denmez. ( Süleyman Hilmi Tunahan )

öLüm insnaları Bekleyen ışıktır..

öLemkten Korkmayın Çünki Birgün Herkez öLücek..

Yaşayan herkezin Sonu Toprak..

Toprak Olarak geldik Toprak oLarak Göçeceğiz Bu yalan Dünyadan..

öLüm Kalbime işliyor her gece sen benden gittin gideli!

Hayatı Seninle buLmuşken öLümü Seninle Yaşadım neden böyle OLdu insafsız Neden!

Yaşasakta bir sebebimiz yok artık, öLümle Kankayım Artık!

gönül bu ne dert dinler ne keder sadece sözlerin yeter ölmem için güLüm!

Ayrılıktan Zor belleme öLümü Gülüm Ben Seninle Hayatı Sevmişken neden bana bu zuLüm?

Seni Sevmekse Kaderim Severim, Senin için öLmekse Alın yazım öLürüm Gülüm…

Biz Ne hayata bağlı kalırız Bu Alemde Neden Hayat Bizi Yaşatır bu Alemin içinde, öLümle Arkadaş Olmuş gecelerimiz Biz gecelerin Adamıyız.

Aşk Seni Sevmekse Aşık Oldum öLmek gerekiyorsa Senin için öLümüde severim senin için…

Aşk için DOğmadım ben Aşk için Öleyim…

Ne Derdime Çaresin Ne Geleceğime Vesile, Senin iÇin öLürüm her gece…

öLüceksem Senin için ÖLürüm Yaşarsamda Senin için yaşarım gülüm, Senin için yaşarken öLmeyide severim..

Sevenler Gece öLürmüş derler ya bebeğim ben senin için ne gece ne gunduz oluyorum her saniye senin için hayata küsüyorum!

Herşeyin Bir Güzelliği Vardır, Nasılki yaşamayı Seviyorsak öLmeyide Sevmeliyiz.

öLmeyi Sevenler Yalan Dünyada imanı kuvvetli oLanlardır Sadece! imanı Zayıf oLanlar Daima öLümden Korkarlar.

öLüme Gülerim, Gülüme öLürüm ßeßeğim.