Neler yeni
Türkiye'nin En Güncel Forum Sitesi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Ölümünden 56 Gün Sonra Doğum Yaptı

Joe.

.
MFC Üyesi
  • Üyelik Tarihi
    5 Tem 2015
  • Mesajlar
    7,025
  • MFC Puanı
    476
  • MFC Seviyesi

Kano sporlarına ilgi duyan Portekizli kadın, beyin ölümü gerçekleştikten 2 ay sonra dünyaya bir bebek getirdi.


Başarılı kanocu ve Portekiz'in milli sporcusu Catarina Sequeira, 19 haftalık hamile iken akut astım krizi geçirdi. Astım krizinden sonra komaya giren Catarina'nın beyin ölümü, ne yazık ki, 26 Aralık 2018'de gerçekleşti. Catarina dünyaya geri dönüşü olmayacak bir şekilde elveda dedi.Catarina gerçek anlamda ölmüştü, ancak vücudu hala hayattaydı ve o vücudun içerisinde yaşamına devam eden 24 haftalık bir bebek vardı. Doktorlar ellerinden gelen her şeyi yaptılar ve Catarina Sequeira'yı tam 56 gün daha -solunumsal bozulmalar gerçekleşene kadar- hayatta tuttular. Bugün ise Salvador adı verilen bebeğin doğumu gerçekleşti.Doğumun gerçekleştiği Sao Jao Üniversite Hastanesi.

1,7 kg ağırlığında olan Salvador'un -diğer prematüre bebekler kadar sağlıklı olduğunu- hiçbir sağlık problemi olmadığı, Sao Jao Üniversite Hastanesi'nin Yenidoğan Bölüm Başkanı Hercilia Guimaraes tarafından açıklandı. Salvador bebek artık -hastaneden taburcu olduktan sonra- yaşamına babasıyla beraber devam edecek. Salvador'un babası: “Bebeğin durumu iyi ancak sessizliğime saygı göstermenizi istiyorum." diyerek, bir yandan doğan bebeğinin sevincini yaşarken diğer yandan vefat eden eşinin yasını tuttuğunu aktardı.


Kaynak : WebTekno
 
Üst Alt