• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

Ömrümde Bitiremediğim Tek Similüsyon PC Oyunu: Silent Hunter III

TRWE_2012

Süper Moderatör
Konular
3,087
MFC Puanı
20,700
Açıklama:

Oyun 2005 yılı çıkışlı, bana 2008 yılında geldi (satın alma) .....2008 yılından beri , temiz kurulumla kurduğum her Windows sürümünde (WinXP/Vista/7/8.1/10) bu oyunu kurdum.Oyunun CD/DVD koruması, Starforce sürücü yöntemi.Oyunu illegal bir yöntemle kurarsanız(kurulum aşamasında lisans anahtarını girmeden) .exe dosyalarının değişimini yaparsanız, yazılım bunu anlıyor ve System32 dizinin içine gizli dosya nitelikli iki adet .sys uzantılı dosya atıyor (oluşturuyor) ve siz bunu anlamıyorsunuz bile.....Bu dosyalar'dan biri sunucuya bağlanırken diğeri sizin donanım ve konum bilgilerinizi karşı tarafa dikizliyor.....(gönderiyor)

Silent Hunter serisinin I ve II serisi başarısızdı.Özellikle Silent Hunter II'de raporla C3 Kargo gemisinin Enlem-Boylam bilgileri verildiği halde oraya vardığınız da ortalıkta gemi filan olmuyordu.

Bu oyun yazılım hatası Silent Hunter III ile giderildi....

Silent Hunter III , 2.Dünya Savaşın'da görev alan Nazi U-boot Simüle eden bir pc oyunu....Oyunun dört ana bölümü var

1.Bölüm : Naval Base yani Eğitim Bölümü; Burada 5 adet alt eğitim bölümü var. Denizaltıyı pusula ile yönetme,Uçaksavar kullanma, 88'lik top kullanma, Torpido kullanma ve Konvoy Saldırısı Eğitimi (6 gemiden oluşan [1xTanker+1xC2 Kargo + 1xKüçük Ticaret + 1xDestoyer + 1xMini Savaş Gemisinden oluşan]

Birinci bölümü yani eğitim bölümünü başarı ile geçerseniz, tecrübe katsayınız yüksek oluyor ve renow paranız yüksek mevlada başlıyor.Renow aynı zamanda İtibar - Saygınlık göstergesi....

2.Bölüm : Camping Bölümü, bu bölüm'de ya 1.Filo'dan yada 7.Filo'dan görev'e başlıyorsunuz,Tavsiyem 7.Filo......Neden 1.Filo'da küçük denizaltılar var ve kıyı şeridinde avlanıyorsunuz, 7.Filo'da direkt VIIB Sınıfı denizaltı ile Atlantik Denizin'de 1.devriyenize çıkabilirsiniz.

İşte benim yıllar'dır bitiremediğim bölüm de burası..... Bir şekilde batırılıyorum.....Şuana kadar batırdığım gemilerin toplam tonajı 1084,27 GrosTon (1 GrosTon = 1000 Ton) ama oyunun sonunu hiçbir zaman göremedim, belki de böyle bir oyun sonu yok....!!!

3.Bölüm : Single Missons (Tekli Görevler) burada Silent Hunter III Missons Editör ile başkaları tarafından oluşturulmuş tarihi ya da hayali senaryoları oynuyorsunuz.Daha buraya gelemedim...

4.Bölüm: Bu bölüm oyun içinden açılmıyor, oyunu kapatıyorsunuz, kurulum dizinindeki yada başlat menüsünden Silent Hunter Misson Editörü açıp, sıfır'dan bir görev senaryosu oluşturabiliyorsunuz.

Her oyunun modu olduğu gibi Silent Hunter III 'üçünde Modları var...Hatta benim bile bir modum var, yaklaşık 3,5-4 yılldır üzerinde sayısız denemeler yaptığım ve anca bu sene nihayetine erdiğim modum var.Adı Silent Hunter III Cheat + Lite Portable Mod....

Silent Hunter III Cheat + Lite Portable Mod....

Bu modda;

1.Cheat kodları hakim.....Oyununa başladığınız anda 1000000 renow paranız oluyor böylece ekipman+denizaltı+mürettebat + torpido almak için para kazanmaya çalışmıyorsunuz, direkt hazır 1 milyon renow paranız emrinizde....

2.Denizaltıların azami hızlarını .cfg dosyalarındaki kodlamalarla artırdım.Sonuç ortaya denizaltından çok sürat teknesi seviyesinde denizaltılar çıktı....Böylece uzak mesafelere çok kısa zamanda gidebiliyorum ve ansızın konvoy baskını yapabiliyorum...

3.Denizaltıların torpido taşıma kapasitesini %80 oranında arttırdım.Aynı şekilde 88'lik top mermisi ve uçak savar mermisi sayısı 10000'de sınırlandırıldı tarafımdam (varsayılan 100 idi) Böylece hava açık ve rüzgarsız ise, bir konyoyu 88'lik top'la ortadan kaldırdığım çok oldu.....(tabii önce eskort savaş gemilerini gürültü çıkartarak üzerime çekip tek tek torpido ile yok ettikten sonra)

4.Bir sürü yeni liman + savaş gemisi + ticaret gemisi + büyük tonajlı yolcu gemisi eklendi.....

Bu modun en önemli özelliği devasa bir portable haline getirilmesi Cameo yazılımı ile yapıldı, böylece tıklat çalıştır özelliği kazandırıldı....Yani oyunu kurmuyorsunuz, sadece sh3.exe dosyasını yönetici olarak çalıştırıp oyunuyorsunuz.

5.Bu modda , çözünürlük desteği eklendi tarafımdan...Silent Hunter III yalnızca 1024 x 768 'lık çözünürlüğe izin vermekte, ben bunu bir .cfg dosyası + bir .dll dosyası ile özgürleştirdim.Artık istersem 1280x800 modda oyununu oynayabilirim.

6.Oyunun, oyun içi müziklerini (.ogg dosya uzantılı) değiştirdim varsayılan dosya içine yeni müzikler ekledim çokta süper ötesi bir şey oldu oyun, hem oyna hem müzik dinle.....İkisi bir arada....

Başta dediğim gibi 3,5-4 senelik bir çalışma idi, sayısız deneme-yanılma ile sayısız mavi ekran hataları sonucunda orta böyle bir mod çıktı.....

Silent Hunter III serisinden sonra serinin Silent Hunter IV ve Silent Hunter V serisi çıkartıldı ama benim vasat dizüstü bilgisayarım bu oyunları kaldırmıyordu...Gene'de bunları satın aldım ve koydum kenara, bir gün yeni ve güçlü makina alırsam oynarım diye.....

Şimdi sizleri Silent Hunter III Youtube Videoları ile başbaşa bırakıyorum iyi seyirler (eminim içinizden bazıları bu oyunu internetten aramaya başlayacaktır.)

Son düzenleme:

TRWE_2012

Süper Moderatör
Konular
3,087
MFC Puanı
20,700
En İyi SH3 Modu

Son düzenleme:

TRWE_2012

Süper Moderatör
Konular
3,087
MFC Puanı
20,700
Artık oyunu 10 yıl sonra, inatlaşarak bitirdim.İşte ekran alıntıları

Windows Masaüstü Pencere Modu - 1024x724 - Oyun Başlangıç Menüsü
0.jpg

Career (tr: Kariyer) Bölümü - Savaşın Sonu - 1945 yılın Ocak (January) Ayı- Savaşın bitmesine dört ay var (29 Mayıs 1945)
1.jpg

Benim Kahraman Yenilmezlerim....!!! Eee başlarında komutan olarak kim var....!!! Tabii ki bir Türk Kumandan var....!!!
2.jpg

1945 yılı ile kalan Alman Donanma Filoları....!!! / 7.,11.ve 33.Filo
3.jpg

Ve ben....!!! (Hans REİMANN) Tonaj Krallarının Über Kralı..... 3 milyon ton malzeme batırmışım 1939-1945 arasında....
4.jpg

Aldığım Madalyalar....!!!
5.jpg

Savaşın Sonlarında 46.devriye bölgesine ( AL34) giderken 31 Ocak 1945 Norveç-Bergen / 7.Filo
6.jpg

• Beğen
Tepkiler: Nur

TRWE_2012

Süper Moderatör
Konular
3,087
MFC Puanı
20,700
Hans REİMANNS Donanma Personel Sicil Kaydı.....

A-1.jpg
A-2.jpg
Kaptanın Seyir Defteri / 1939-1945
A-3.jpg

A-4.jpg

Sonuçlar'dan

Toplam'da 47 devriyede 475 gemi batırmışım bunların 329 tanesi ticaret gemisi, 146 tanesi savaş gemisi, ve 206 adet savaş uçağı indirmişim...Savaşın çetin geçtiğini U-Boat Damaged (U-Boot Hasarlı) yüzdelerinden anlayabilirsiniz.Defalarca saldırıya uğradım ama batıramadılar beni....!!!!

Tonaj Kralları Lig Sıralaması....
A-5.jpg

A-6.jpg

THE END WAR....!!!! / SAVAŞ BİTTİ...!!!