Neler yeni
Türkiye'nin En Güncel Forum Sitesi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Özçekim yapan erkekler, sorunluymuşsunuz

Satürn

Emektar Yönetici
  • Üyelik Tarihi
    9 Şub 2015
  • Mesajlar
    41,454
  • MFC Puanı
    22,314
  • MFC Seviyesi

Amerika'da yapılan bir araştırma da 800 erkeğin davranışları incelendi ve sıklıkla özçekim yapan erkeklerin psikopat olma ihtimalinin yüksek olduğu vurgulandı. Elbet bu psikopatlık saldırgan olacak derecede ileri düzey değil ama çevresiyle ilişkilerini etkileyecek kadar önemli bir sorun olarak görülüyor.
İşin bir diğer boyutu ise özçekim yaptıktan sonra fotoğrafın düzenlenip düzenlenmediğiyle ilgili. Zira düzenlemeyenler, çekildiği gibi koyanlar daha ağır psikopat olma ihtimalini taşıyor. Fotoğrafı düzenleyenler ise sanatsal kaygı taşıdığı gerekçesiyle araştırma açısından biraz daha az sorunlu olarak görülüyor.
Burada ruh hastası ve psikopatlık olarak gösterilen insanlar sadece kendini görmek ve göstermek isteğinde olanlar diye belirtiliyor. Bunlarla motive olduğu için bu insanlara psikopat deniyor. Elbette bu rahatsızlık ilk seviyeler. Gerçek psikopatlar da belki de ruhlarını bu konuda besleyemedikleri için ortaya çıkıyor.
Bu ilginç araştırma konusunda siz ne diyorsunuz?
 
Üst Alt