• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

Offline Office Pack 2021 [Yeni Nesil Programsız Ofis Kullanma]

TRWE_2012

Süper Moderatör
Konular
3,091
MFC Puanı
20,830
Merhabalar

Çok uzun zamandır kullandığım bir yöntemdir bu Offline Office Pack sistemi....Peki nedir bu Offline Office Pack ..... Hemen kısa bir tanımlama yapalım....

Offline Office Pack 2021 :

Kullandığınız işletim sisteminden bağımsız (Linux/Windows/Mac) , sisteminize Ofis Paket yazılımı kurmadan, kullandığınız Web Tarayıcı üzerinden online (çevrimiçi) yada offline (çevrimdışı) word,excel,html dosyası oluşturmanıza olanak tanıyan, dilerseniz direkt PDF çıktı alabildiğiniz bir ofis döküman oluşturma yöntemi....

Offline Office Pack 2021 Nasıl Kullanılır? :

Adım - 1 :

Kod:
https://www.ssuiteoffice.com
adresinden ilgili paket arşivi sisteminize indirilir.Söz konusu site bilinmeyen bir neden dolayı kapalı olduğundan TRWE_2012 , kendisinin kullandığı arşivi tekrar .tar.7z şeklinde arşivlemiş ve kendi Yandex Disk Hesabına atmıştır,buradan indirme bağlantısı aşağıdadır.

Kod:
https://disk.yandex.com.tr/d/pwVdr-K1VXC2FQ

Adım -2 :

Sisteminize indirdiğiniz arşivi kendinize göre bir konuma çıkartınız.

Ekran görüntüsünde TRWE_2012 arşivini linux sistemine konumlandırmıştır.

0.png
1.png

Adım - 3 :

Şmdi dizinin içinden herhangi bir .html şablon dosyasını sık kullandığınız web tarayıcısı ile açınız.Eğer birden fazla web tarayıcı kullanma alışkanlığınız varsa, sağ menüden birlikte aç (open with) tıklayın , açılan listeden tarayıcı yazılımının sağ menü komut yordamına tıklayın....

2.png

Adım-4 :

Web tarayıcısında açtığınız sayfayı yer imlerinize ekleyiniz....

3.png
Yukarıdaki ekran görüntüsünde sadece bir tarayıcı kullanılarak çalışan elektronik hesap tablosu....Bu yöntem kaydedilen verileri tekar açmak için yapmanız gereken sadece boş bir tarayıcı web sayfasına oluşturduğunuz dosyayı sürükleyip bırakın.

Arşiv içindeki tüm şablon .html dosyalarını, yer imleri yöneticisi ile düzenlendiğinde şöyle bir düzen oluşacaktır...

4.png
5.png

Böylece Ofis dökümanı oluşturmak;

1.Portable hale gelir.
2.Yazılım kurmazsınız sisteminize....
3.Size gereken sadece bir web tarayıcısıdır.

Başka benzersiz konular'da görüşmek dileği ile....