Neler yeni
Türkiye'nin En Güncel Forum Sitesi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Organik Makyaj Ürünleri

diShy

~ یơυℓℓεss ..
Emektar Yönetici
  • Üyelik Tarihi
    27 Kas 2009
  • Mesajlar
    24,083
  • MFC Puanı
    329
  • MFC Seviyesi

Cildimiz vücudumuzu saran ve koruyan bir yapıdır. Cilt üzerinde kullanılan malzemelerin %60 ı emilir ve dolaşım sistemimize karışır. Kullandığımız kimyasal malzemelerin cildimiz üzerinde yarattığı bazı olumsuz etkiler olabilir. Bunun için sağlıklı ve doğru malzemeler tercih ettiğimize emin olmamız gerekir. Buradan yola çıkarak organik makyaj malzemeleri konusunda yapılan çalışmalar ve geliştirmeler yaygınlaşmıştır.
Organik ürünler bizi hem kimyasalların olumsuz etkilerinden uzaklaştırır hem de cilt yenilenmesine katkıda bulunur. Kozmetik malzemelerinin etkisi farklı cilt yapılarına göre değişir, bu yüzden cildiniz için hangi ürünlerin uygun olduğuna karar vermeniz gerekir. Organik makyaj malzemesi seçerken hangi oranda doğal olduğuna da dikkat etmek gerekir. Örneğin; bazı ürünler bitkisel olsa da bitki özlerini az miktarda içeriyor olabilir.


Organik makyaj seçiminin bir diğer nedeni ise cildin renklenirken aynı zamanda besleniyor olması. Organik ürünlerin içerdikleri bitkisel yağlar cildin yenilenmesine, pigmentasyonun düzenlenmesine ve nemlenmesine katkıda bulunur. Maskara ve fardan rujlara, fondöten ve pudralardan makyaj temizleme malzemelerine hatta makyaj fırçalarına kadar tüm ürünleri organik olarak bulabilirsiniz. Organik kozmetik alanında ürünler sunan Dr.Hauschka, Nuxe, Nvey Eco, Jane Iredale, Physicians Formula gibi markalar önereceklerimiz arasında olabilir.
Bu resim küçültülmüştür. Orjinal boyutunu(663x497) görmek için tıklayın.
 
Üst Alt