• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Konular
124
MFC Puanı
8,290
Bütün çocukların ilkokul bitmeden bütün kitaplarını okuması gerekir. :sigara

Min

Üyeliği durduruldu!
Konular
41
MFC Puanı
7,680
heppiniz ilber ortaylı kesildiniz he :d

Onurcan

MFC Üyesi
Konular
387
MFC Puanı
290
Kısa zamanda burayı benimsedi
İlk izlenimlerime göre çok sıcakkanlı cana yakın ama tanışmak nasip olmadı malesef.
Birgün tanışmak dileyiğle hayatında herşey yolunda olur İnşallah.

Konular
22
MFC Puanı
3,420
Orkun Işıtmak rezaleti

Bir ara severek takip ettiğim bir YouTuber idi. Ancak son Gezi olaylarında polise küfür hakaret ettiği videoların ortaya çıkması ile soğudum. Ayrıca birçok videosunda hakaret sınırını da geçerek, polisleri öldürmekten bahsediyor. Bu kadar cani sözleri, merhamet sahibi, insanlıktan nasiplenmiş birisi söyleyemez. Burada eylemin haklı ve haksızlığını da söylemk istemiyorum. Taraf ya da karşıt değilim.

Eylem yapmak insanların hakkıdr ona bir şey demem. İznini alırsın seviyelice yaparsın. Ancak bu çocuk orada provokasyon yapmış. Ben 3 hesabımda aboneydim. Bugün sonlandırdım. Bir gün içinde 100 bine yakın insan daha sonlandırdı.

Keşke halkımız insanlara karşı daha duyarlı olabilse, bazıları cehaletten yapmış, özür dilemiş falan diyorlar ama asla bu tarz şeyler bir bahane olamaz. Yaşı da küçük değildi ayrıca o dönem..

Polis öldürmekten bahseden biri, ne kadar komiklikler yapmaya çalışsa da artık sevimli olmaz. En ufak bir sorun yaşadığında polise sığınıp sonra hakaret etmek, ancak karaktersizlerin işi olsa gerek..

Konular
124
MFC Puanı
8,290
Ettiği küfür hakkıdır denemez ancak şu gerçeği de görmezden gelmek ayıptır. Polis çocuğun kaskını zorla elinden alıp parçalıyor. Polisin de böyle bir hakkı yok. Etki, tepkiyi doğurur ve kask kırmanın tepkisi küfür olmuştur.

Henna

MFC Üyesi
Konular
21
MFC Puanı
90
Polise kufur ettin ofkelendi kizdin diyelim peki polisi oldurmek istemek linc etmek istemek nedemek.. 15 yasindaydim kucuktum bilincli degildim demis, bize polis asker sevgisi daha kucukken asilanip Onlara Olan sevgimiz duygularimiz hep ondeydi.. hic birimizde nolirsa olsun Askerine polisine o sekilde Davranmaz konusmaz.. Demekki bastan beri polislere karsi bi antiligi varki O Gaflete dusmus. kendisini tanimam etmem, Tanimayada layik biri dsgilmis zaten.

Konular
22
MFC Puanı
3,420
Öncelikle Orkun Işıtmak bu olayların olduğu sırada 17-18 yaşındaydı. İzin gösteride hukuken polisin yetkisi vardır. Ayrıca burada katil ruhlu insanları öldürmekten bahseden birinden bahsediyoruz. Basit bir kask meselesi değil. .

Böyle birini savunmaya çalışmak sana yakışmadı. Hadi kaskı öyle geçiştirdiniz diyelim. Polisleri öldürelim dediği videoyu ne yapacaksınız? :smile: Katil ruhlu birini savunmaya çalışmanın bir anlamı yoktur.

Konular
22
MFC Puanı
3,420
Tam bir provokatör, mesele kask değil.. Şu rezilliği savunan biri varsa kusura bakmasın o da bu zihniyettendir. Dinleyin videoyu bakalım, mesele kaskmıymış. :smile:

Video ona ait değil diyenler varsa, kendisi resmi hesabından videoyu doğruladı. Ayrıca özür dilemek yerine saçma bir geçiştirme yaptı. Lütfen videoyu bir polis çocuğu olabileceğinizi düşünerek izleyiniz. Vatan için çalışan insanları öldürmek isteyen birisi gerçekten iyi biri olabilir mi?

Polis başka yönlerden eleştirelibilir. Ya da hükümet bu değil mesele.. Buradaki konu Orkun... Ve %100 suçlu. .Kabul edilebilecek bir açıklaması yok. Tam tersine bu rezillikleri ortaya çıktıktan sonra gizlemeye, görmezden gelmeye, geçiştirmeye çalışıyor. İnsan gibi çıkıp bir video çekip özür bile dilemedi..

Konular
124
MFC Puanı
8,290
Orkun benim umurumda bile değil Coolumsu. Onların tayfasını ve yaptıkları icraatları da pek sevmem. Gezi eylemlerinde çektiği videolarda küfür de etmiştir, tehditte. İsteyen toyluğuna versin, isteyen başka bir şeylere yorsun. Bu söylemini haklı yapmaz.

Benim söylemek istediğim şey gayet açık. Polis öldürme tehdidini duydu da mı bir şahsi eşyaya zarar verdi? Hayır. Polis küfrü duydu da mı şahsi eşyaya zarar verdi? Hayır. Kaldı ki bunlar ardı ardına yaşanan olaylar olsa bile polisin yine de böyle bir hakkı yok. Alır, tutuklar. İşi bu. Daha fazlası değil.

O halde polis şahsi eşyaya nasıl zarar verebiliyor ve bunu neden kimse eleştirmiyor? Benim anlam veremediğim bu. Yoksa bana ne Orkun'dan.

Konular
22
MFC Puanı
3,420
Orkun benim umurumda bile değil Coolumsu. Onların tayfasını ve yaptıkları icraatları da pek sevmem. Gezi eylemlerinde çektiği videolarda küfür de etmiştir, tehditte. İsteyen toyluğuna versin, isteyen başka bir şeylere yorsun. Bu söylemini haklı yapmaz.

Benim söylemek istediğim şey gayet açık. Polis öldürme tehdidini duydu da mı bir şahsi eşyaya zarar verdi? Hayır. Polis küfrü duydu da mı şahsi eşyaya zarar verdi? Hayır. Kaldı ki bunlar ardı ardına yaşanan olaylar olsa bile polisin yine de böyle bir hakkı yok. Alır, tutuklar. İşi bu. Daha fazlası değil.

O halde polis şahsi eşyaya nasıl zarar verebiliyor ve bunu neden kimse eleştirmiyor? Benim anlam veremediğim bu. Yoksa bana ne Orkun'dan.

Sen meseleyi kask sanmışsın.. :D
Biz burada katil ruhlu birini eleştiriyoruz. İyi niyet ve komiklikler ile prim yapmış ama gerçek çirkin yüzünü gördüğümüz birini eleştiriyoruz.

Mesele kask değil, şu videoyu izlersen anlarsın.. Polisi öldürmek, polise en ağır küfürleri eden, el bombası atmaktan bahseden terör örgütü yanlısı biri söz konusu ve sen polis diyorsun..

O kask videosunda neyse cahil vs vs.. denebilir.. Ama bu rezaletine denmez..

http://dai.ly/x5submv

Pisadam

CEO
Konular
1,150
MFC Puanı
20,450
Coolumsu öyle bir yazmışsın ki o zaman biz Orkun'u öldürelim mi? ne yapalım yani?

İyi Polis vardır kötü Polis vardır, genel olarak polisler hakkında böyle yorum yapıp çocuğu bu kadar kötülemen doğru değil kaldı ki bu çocuk zaten önü açık diye kapatılmak isteniyor amaç hep bundan ibaret.

Benim en yakın arkadaşım Polis hatta onu Polis olmasına iten kişide benim. Fakat ben olaya senin gibi bakmadım asla da bakmam. Polislik güzel meslektedir fakat son zamanlarda Polis'lere verilen onca yetkiden dolayı çoğu polis arkadaşımız kötü polis olmaya yönelmiştir bizzat görüyorum ben. Hiç suçu günahı olmayan kadını bak adam demiyorum kadını sırf o X polisin sözünü dinlemedi diye linç eden polis gördüm şimdi sen bana bu polis'i savunamazsın bu gibi örnekler çoktur, sana kanıtlı videolu gösterebilirim de. Polislik ahlakı dışında hareket eden Polislere ben asla Polis gözüyle bakmam.

Genel anlam da yorum yapma, her ne kadar bu çocuk o polisi öldürürüm cümlelerini kullanmışsa da o polis emin ol o çocuğu daha fazla öldürmek istemiştir, yani videonun bana hissettirdiği o.

İstanbulda bu tür karşılıklı eylemler senin asla göremeyeceğin yerlerde sıkça yaşanıyor ve biz neler neler görüyoruz aklın hayalin durur.

Konular
22
MFC Puanı
3,420
Burada mesele polis-hükümet-eylem-haklı mı haksız mı tartışması değil..
Hayır aynı zihniyeti paylaştığınız insanlar karaktersizlik yapınca neden onları eleştiremiyorsunuz anlayamıyorum. Sahiplenmek falan..

Şimdi bu katil ruhlu çocuk özgürlük savaşçısı mı oldu? Bu Gezici mi oldu? Hayır asla..
Aksine barışçıl başlayan o eylemlere en büyük darbeyi bunun gibi, karakter yoksunları vurdu..
Sense burada polisin yetkisine takılmışsın.. Polis'in müdahale yetkisi vardır.

Kendisine el bombası atan birisine, gül uzatacak değildir. Ayrıca hukuk yönünden konuşmak istiyorsanız bu eylem için valilikten izin alınıp alınmadığına bakılmalıdır. ;)
Oralara hiç girmeyelim isterseniz çıkamazsınız. Ama burada tartışılan şey gezi parkı eylemleri değildir. Bunu yeniden söyleyeyim sanırım anlayamıyorsunuz bazı şeyleri..

Burada tartışılan bu çocuğun karakteridir. Ve net olarak %100 karaktersizdir. Siz izlemeniz gereken videoların tamamını izlemeyip olayı başlatan tepki çeken videoları tam izlemediğiniz, ve analiz yapmadan üstünkörü yorumlar yaptığınız için savunma çabanızı anlıyorum. Ancak burada tepki gördüğü video, o değil..Aşağıdaki linkteki video.. ? Lütfen bilip bilmeden yorum atmayalım.. ;) İçinde kask kelimesi geçen yorumlar atılmazsa sevinirim.. Çünkü saçma bir konu çarpırtmadan öteye gitmiyor..

Ayrıca bu şahıs bilinçsiz falan da değildir.. İfşa videolarına telif atmayı çok iyi biliyor.. Burada mesele muhalif-yandaş meselesi de değildir. Ben ikisi de değilim mesela.. Ama muhaliflik bu gibi tiplerin eline kaldıysa yazıklar olsun yani.. :smile:

http://dai.ly/x5submv

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...