• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

Oyun Andaçları - 1 : Silent Hunter III Olay Günlükleri [1939-1944]

TRWE_2012

Süper Moderatör
Konular
3,091
MFC Puanı
20,830
Merhabalar

Andaç, kelime anlamı ile günlük yada yıllıklar demektir.Bu açılan forum konusunda, konu sahibinin ilgili bahsedilen oyunlar hakkında oyun içi deneyimleri yazısal/görsel olarak buraya aktarılacaktır.

Amaç-Kapsam:

Amaç, forum'un bu alt bölümünde farklı bir konu olsun.
Kapsam, oyunlar hakkında gerçek kullanıcı deneyimleri birinci elden elde etmek/okumak

Daha önceden de belirtiğim gibi (https://www.megaforum.com/konu/oemr...imiluesyon-pc-oyunu-silent-hunter-iii.715510/) oyunu gene bitiremedim.Bir ara Mayıs 1943'e kadar geldim ama gene olmadı.

Olay Günlüğü -1 :

Mayıs 1943'de AK27 devriye bölgesinde Uçak gemisi CVE York Times gemisini (47850 ton) batırdım ama eksi 250 metre'de (XD2 U-boot kaçma derinliği) su altı bombalarından kaçma manevraları yaparken sancak tarafından İngiliz Tabor sınıfı deniz altı'dan atılan torpido ile vuruldum ve eksi 280 metre'de ezilerek parçalandım (52 kişi ölü)

Aşağıdaki görseller bu olaydan önce çekilmiştir.

U-Boot Komutan Bilgisi :

Klaus Manns.png
Hayali Alman Komutan Klaus Manns takma ismini kullanıyorum.Alınan madalyalar ve savaş rozetleri....

Klaus Manns -2.png
Daha savaşın başında ( 1939-1940 ) u-boot IIA -IID ile (küçük denizaltılar ki bunlara kıyı denizaltıları denir) yaklaşık 400000 ton malzeme batırılmıştır.

İşler ABD'in 7 Aralık 1941'de Pearl Harbor baskını ile savaş'a katılması ile zorlaşmaya başlar.Daha yoğun hava devrileri hava'da cirit atarken, konvoylar'a en az 4-5 ABD Destoyerleri eşlik etmektedir.

800px-USSArizona_PearlHarbor.jpg

ABD , USS Arizona Battleship (Savaş Gemisi) baskında batırılması......7 Aralık 1941.....

Oyun İçi Ekran Görüntüleri (Oyunun kendi ekran alıntısı çekme özelliği var , kısayolu CTRL + F11....)

Klaus Maans'ın U-Boot Amblemi :

SH3-3.png
Bir konvoy saldırısından sonra, (2xTanker + 3xBüyük Kargo Gemisi batırılmıştır.) JW sınıfı HMS Rayne Savaş Destoyerinden -180 metre'de kaçarken (VIIB sınıfı denizaltı ile....)

SH3-2.png
Yağmurlu ve sisli bir Nisan akşamında Sonar ile balık avlarken...... (C2 Kargo Gemisi)

SH3-1.png
Sakin bir gece-Devriye bölgesine giderken......

Olay günlüklerimiz devam edecektir.

Son düzenleme: