• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Konular
22
MFC Puanı
3,420
Sahursuz oruç tutmak

Çok zor ve anlamsız yere kendine işkence etme durumudur. Özellikle de oruç süresinin uzun olduğu bu yaz aylarında sizi zorlayacak eylemdir.

Konular
22
MFC Puanı
3,420
Para karşılığı din anlatmak

Hiç etik ve samimi bulmadığım bir durumdur. Dini maddiyata konu edinmek ve din üzerinden para kazanmaya çalışmak vicdansızlıktır. Bu tarz kişilere toplumumuzda maalesef yeterli tepkinin verilmediğini düşünüyorum.

Dünyadaki tüm sömürüler kötüdür. En kötüsü ise din üzerinden yapılandır. Aklınızı kullanın ve önüne gelen tarafından kandırılmayın. Hiç kimse sizi Allah adını kullanarak kandırmasın. Ayrıca bu tarz anlatımlar, iyi niyetle yapılmadığı için halk üzerinde hiçbir etkisi de olmuyor. Din konusunda samimiyet ve merhamet esas olmalıdır.

Konular
22
MFC Puanı
3,420
Tarkan'ın artık eski kalitesinde olmaması

Cuppa rezaleti ile ve son albümüyle anladım ki, Tarkan artık bitmiş. Eski kalitesinden eser yok. Çok kötü diyemem ama son albümü orta seviye bir albüm olmuş. Hit olabilecek düzeyde pek fazla şarkı yok. Bence Tarkan artık eski o havasını bırakıp gerçeklere dönmelidir. Tek başına müzik dünyasını domine etmiyor artık.. Kimseden pek fazla bir farkı da kalmamış. Ajdar tarzı çıkardığı şarkılar ile de yeniden zirveye oynayacağını da sanmıyorum..

Eski şarkıları oysa ki ne güzeldi. Her şeyin hızla eskidiği dünyada Tarkan bile mazide kaldı.

Henna

MFC Üyesi
Konular
21
MFC Puanı
90
90lardaki sarkilari evet daha guzeldi fakat adam yilina ve Ortamlara gore sarki yapar oldu, gayetde guzel bence.

Henna

MFC Üyesi
Konular
21
MFC Puanı
90
neden? bir dizide ahlaksiz konular ele alinip bolum basi 100 bin kazanirlarken, Okulunda okumus Asil meslegi hoca olan isi bu olan insanlarin para kazanmasi neden zorina gider insanin? dinimizce dogru olan da bu. Hakkini vericeksin Hakedenin.. hem o laf carpittiginiz hocalarin yaptigi okullari dernekleri bagislari bilseniz utanirsiniz.. herseyi din somurgesine baglamayin. ozamab okullarda din kulturu hocalarida para almasin? imam hatiplerdeki hocalarda? muezzinler imamlarda?

Henna

MFC Üyesi
Konular
21
MFC Puanı
90
Neden Anlamsiz olsun? Onun Mufakatida var, Kalkamadigin Halde Rabbinin Huzuruna Cikiyorsun . Aman bugunde kalkamadim tutmayayim Demiyorsun. Bahanelere siginmayip Kalkmiscasina cok zorlansanda Allah icin Katlaniyosun.bundan Guzel sebep mi var.

Henna

MFC Üyesi
Konular
21
MFC Puanı
90
belkide sen Kendini cok akilli ve zeki saniyorsundur ?
karsinda ki Insana Gorede Sen cahilsindir, Sen bilgisizsindir.
insanlari Gorusleri ve tutumlari yuzunden Cahil diye siniflandiramazsin..

StigmatA

Forum Sorumlusu
Konular
1,626
MFC Puanı
217,560
ben bunun hem lisede hem üni. de çok sıkıntısını çektim bence yapılmamalı çünkü kötü sonuçlar doğurabiliyor yani bende kötü yeri olduğu için böyle söylüyorum.

Henna

MFC Üyesi
Konular
21
MFC Puanı
90
ben bunun hem lisede hem üni. de çok sıkıntısını çektim bence yapılmamalı çünkü kötü sonuçlar doğurabiliyor yani bende kötü yeri olduğu için böyle söylüyorum.

Kesinlikle Katiliyorum.. cogu arkadasimin basi yansi unide. emekleri Okullari zamanlari zayi oldu hep.. Icinden yasa Ne yasiyosan, en azindan Okul hayatinda yapilmamali

Konular
14
MFC Puanı
170
ortaokul yıllarında ufak tefek basladığım siyasi hayat lise ve universitede surdu aslına bakarsanız ben her bireyin bir fikrinin olacağı platformlar kurulmasından yanayım takım taraftarı gibi genclerin bi şekilde makul saydıkları cevre arkadas yada kişisel dusunceleri ile kabul ettikleri gorusleri birbirlerini kırıp dokup parçalamakla deklare yada anlatmaktan yada uygulamak/uygulatmaya çalışmaktansa fikirlerini tarafsız ve her gorusun içinde konusulabildiği platformlar olmalı her birey dusuncesini anlatmalı ortak payda net tarafsız konusulabilmeli .. lakın siyasi dusunceler dine mezheplere dayandırıldığında yahut ırksal goruslere dayandırıldığında sonucları bazen kırıcı bazen kanlı olabilmekte 80 ihtilali bunun gostergesidir .. ben insanların ülke milliyetçiliği merkezinde kalmak suretiyle yineliyorum bu milliyetçilik yanlıs anlasılmasın Türkiye Cumhuriyeti Devleti milliyetçiğinde kalmak suretiyle her gorusu içinde barındıran bir renk skalasına donusmesinden yanayım bunuda ancak yetişen kalifiye nesiller bilerek bildirilerek olusturucaktır 80 yasında koltuk dolduran gazeteciler yada o gazetecilerin yerdiği 80 yasında niye hala basbakan dedikleri insanlardan olmaktansa yeni filizlenen genclerin her gorusu her oluşumu bilip ona gore ileride bu ülkeyi sekillendirmesinden yanayım .. ama ilk hedef okulları ki akademisyen yada ülke yoneticilerinden olma yolunda okullar okuyanların ozellikle siyasal oğrencilerinin hukuk oğrencilerinin bilmesi anlaması ileride bu ülke için net tarafsız demokrat yaklasabilmesi için konusmalarından yanayım siyasi düsünceleri olmasından yanayım ama asla bunu kırıcı dokucu boyutlarda olmasından yana değilim duam odurki okullarda boyle cidden tarafsız platformlar kurulur oğrenciler gencler katılır kulaktan dolma değilde geçek mutlak bilgiye ulaşır ve hayalimdeki TÜRKİYE CUMHURİYETİ DEVLETİ milleyitçisi olma yolunda yada bu ülkeyi ileriye tasıma yolunda ayakları yere basan sağlam bireyler yetişir...​

StigmatA

Forum Sorumlusu
Konular
1,626
MFC Puanı
217,560
hmm bu albümünde yolla şarkısı hoş birde beni çok sev diye slow bir parça var tabikide sezen aksu imzalı ona bayıldım.

Konular
14
MFC Puanı
170
Neden Anlamsiz olsun? Onun Mufakatida var, Kalkamadigin Halde Rabbinin Huzuruna Cikiyorsun . Aman bugunde kalkamadim tutmayayim Demiyorsun. Bahanelere siginmayip Kalkmiscasina cok zorlansanda Allah icin Katlaniyosun.bundan Guzel sebep mi var.

kesinlikle doğru dur kasten sahura kalkmama niyeti varsa işin içinde eziyet olur buda hoş olmaz elbette ...

İlda

Özel Üye
Konular
1,235
MFC Puanı
1,490
Peki Coolumsu
Bu konuyu acmissin ne güzel ama gelen yorumları beğenmemişsin bea

Konular
22
MFC Puanı
3,420
Mariah Carey

Sesi çok güçlü bir sanatçı.. Şarkılarını severek dinliyorum. One Sweet Day isimli parçası ayrı bir efsanedir. Yaşarken efsane olmuş bir isim.. Keşke ülkemize gelse.. :rolleyes:

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...