• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Konular
22
MFC Puanı
3,420
Ona haram diyemem sonuçta kağıt mürekkep falan ama onunda parayla satılmaması pek doğru.. Keşke din konusunda fedakar olabilsek ^^

Konular
22
MFC Puanı
3,420
belkide sen Kendini cok akilli ve zeki saniyorsundur ?
karsinda ki Insana Gorede Sen cahilsindir, Sen bilgisizsindir.
insanlari Gorusleri ve tutumlari yuzunden Cahil diye siniflandiramazsin..

Öncelikle cahillik ile bilgisizlik ayrı şeylerdir..
Ben kimseyi sınıflandırmıyorum ama cahile, cahilsin demek kötü bir şey değildir.

Aynen ben çok akıllı ve çok zekiyim. Başarılarım ortada.. ^^
İtirazın mı var? :cool:

İlda

Özel Üye
Konular
1,235
MFC Puanı
1,490
Ben uzun zamandır beğenmiyorum
İlk şarkıları baskaydi

Min

Üyeliği durduruldu!
Konular
41
MFC Puanı
7,680
imamların aldığı maaş haram mı?
aklımda deli sorular :d
Mavi noktayı sen koy konu kapansın.

Min

Üyeliği durduruldu!
Konular
41
MFC Puanı
7,680
imamların aldığı maaş haram mı?
aklımda deli sorular :d

Mavi noktayı sen koy konu kapansın.

Henna

MFC Üyesi
Konular
21
MFC Puanı
90

Ben kimseyi sınıflandırmıyorum ama cahile, cahilsin demek kötü bir şey değildir.

Basarilarinin bana faydasi yok malesef, sana Olabiliyorsa ne mutlu.. Allah Yolunu acik etsin Banane basarilarindan :)

Konular
14
MFC Puanı
170

sana yakısmadı bu soz kardes sadece bu kadar dicem ... basarılı akıllı zeki bi adama yakısmaz hemde aksi olan cahilleri sevmeyen biri olarak ...

Konular
91
MFC Puanı
1,220
oo herkes bi sinirlenmiş. Konusu bile edilmemesi gereken mevzulardan bence. Ama madem yazılmış çizilmiş bende birkaç cümle ekleyim.
Din anlatmak ile tabir olunan dini yaymak-öğretmek bir karşılık beklemeden Allah rızası için yapılandır. O'nun (c.c) rızası da ihlas ile kazanılır.

İHLAS : (Hulus. dan) Kalbini safi etmek. İçten, samimi, riyasız sevgi. İçten gelen sevgi ile doğruluk ve bağlılık. * Sırf Allah emretmiş olduğu için ibadet etmek. Yapılan ibadet ve işlerde hiçbir karşılık ve menfaati, hakiki ve esas gaye etmeyerek yalnız ve yalnız Allah rızasını esas maksat ve gaye edinmek. İnsanlara riyakârlıktan, gösterişten uzak olmak.(Bu dünyada, hususan uhrevî hizmetlerde, en mühim bir esas, en büyük bir kuvvet, en makbul bir şefaatçi, en metin bir nokta-i istinad, en kısa bir tarik-i hakikat, en makbul bir duâ-yı manevî, en kerametli bir vesile-i makasıd, en yüksek bir haslet, en sâfi bir ubudiyet ihlastır....Cenab-ı Hakk'ın rızası ihlas ile kazanılır. Kesret-i etba' ile ve fazla muvaffakiyet ile değildir. Çünkü onlar vazife-i İlâhiyyeye ait olduğu için istenilmez; belki bazan verilir. Evet, bazan bir tek kelime sebeb-i necat ve medar-ı rıza olur. Kemmiyetin ehemmiyeti o kadar medar-ı nazar olmamalı. Çünkü, bazan bir tek adamın irşadı, bin adamın irşadı kadar rıza-yı İlâhîye medar olur. Hem, ihlas ve hakperestlik ise, müslümanların nereden ve kimden olursa olsun, istifadelerine taraftar olmaktır. Yoksa benden ders alıp sevap kazandırsınlar düşüncesi, nefsin ve enaniyetin bir hilesidir. L.)(Cay-ı ibret bir hâdise: Bir vakit İmam-ı Ali Radıyallahü Anh, bir kâfiri yere atmış. Kılıncını çekip keseceği zaman, o kâfir O'na tükürmüş. O kâfiri bırakmış, kesmemiş. O kâfir, O'na demiş ki: "Neden beni kesmedin?" Dedi: "Seni Allah için kesecektim. Fakat bana tükürdün; hiddete geldim. Nefsimin hissesi karıştığı için ihlasım zedelendi. Onun için seni kesmedim." O kâfir, O'na dedi: "Beni çabuk kesmen için seni hiddete getirmekti. Mâdem dininiz bu derece sâfi ve hâlistir; o din haktır." dedi. M.)"

Anlayana.

Min

Üyeliği durduruldu!
Konular
41
MFC Puanı
7,680
BuKa sen eksik kalsan ölürsün :d

Konular
124
MFC Puanı
8,290
(İmam-ı Azam) adlı üyeden alıntı:
Bilmediklerimi ayağımın altına alsaydım başım göğe değerdi.

Benim görüşümce, kendi bilgisini yeterli görmek oldukça sıkıntılı, kibir kokan bir söylem. Kibir de malum, çok tehlikeli. İnsanoğlu her zaman acziyetinin bilincinde olmalı. "Tamam, ben artık oldum." diyerek rehavete kapılmamalı.

Min

Üyeliği durduruldu!
Konular
41
MFC Puanı
7,680
gümüş eğer filmi güzeldi.

Konular
124
MFC Puanı
8,290
Tarkan'a çok uzaktım. O zamanlar tabi bir liseli olarak "bir rakçıyım olm ben yeaa" havalarındaydım :sigara Tarkan'ın şarkılarını biliyordum bilmesine ama dinleyince bütün o Metallica ya, Kurt Cobain e falan hakaret ederim diye endişeleniyordum.

Bir gün belediye konseri oldu ve Tarkan teşrif etti. Bende gideyim dedim ve hayatımda en çok eğlendiğim konserlerden birisi oldu. :sigara

Tabi sonra Tarkan bozuldu mu? Bozuldu tabi. Bas bas, dans dans diye kafile yapacak adam değildin sen Tarkan :sigara

Henna

MFC Üyesi
Konular
21
MFC Puanı
90
bukadar alcalmayi nasil basariyolar yada ne yasiyorlar acaba.. gecen aylarda bir iscimiz dusup hayatini Kaybetmisti, O adamin ve Ailesinin vebalini nasil Odicekler Kimbilir
. insaAllah kendileride O cukurlarda Can verirler..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...