• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Onurcan

MFC Üyesi
Konular
387
MFC Puanı
290
Yeni üye olmasına rağmen aramıza çabuk katıldı ve adaptasyon oldu.
Dışardan gözlemlediğim kadarıyla sessiz sakin kendi halinde biri
Herşey gönlünce olur İnşallah. Henna

Konular
22
MFC Puanı
3,420
Kibir kötüdür ama özgüven iyidir.
Hiçbir şey bilmiyorum mantığı bizi Nihilizm'e götürür. Onun sonu da hiçlik düşüncesidir..
İnsan ise hiç olmayacak kadar değerli ve donanımlı yaratılmıştır..

Mesele her şeyi bilmek değil zaten bilmemiz gerekenleri bilmek..
Yoksa her şeyi yalnızca Allah bilir..

Ancak bu gerçekler üzerinden bilgi kötülemesi yapmak da saçma..
Ben öğrenmeyi seven biriyim ve cahilleri eleştiririm.. Cahilleri savunmak için bana değişik şeyler yazarsanız bunları da ciddiye almam.. :smile:

Bilen ile bilmeyen bir olur mu? Bakın Kuran böyle söylüyor.. ;)
Bilgiye vurgu yapıyor.. O yüzden bize düşen de bilgiye düşman olmak değildir..

Ayrıca cehalet başka bir şeydir. Cehalet bilgisizlik değildir. Bilmediğim konular olabilir ama bu beni cahil yapmaz.. :cool:

Konular
22
MFC Puanı
3,420
oo herkes bi sinirlenmiş. Konusu bile edilmemesi gereken mevzulardan bence. Ama madem yazılmış çizilmiş bende birkaç cümle ekleyim.
Din anlatmak ile tabir olunan dini yaymak-öğretmek bir karşılık beklemeden Allah rızası için yapılandır. O'nun (c.c) rızası da ihlas ile kazanılır.

İHLAS : (Hulus. dan) Kalbini safi etmek. İçten, samimi, riyasız sevgi. İçten gelen sevgi ile doğruluk ve bağlılık. * Sırf Allah emretmiş olduğu için ibadet etmek. Yapılan ibadet ve işlerde hiçbir karşılık ve menfaati, hakiki ve esas gaye etmeyerek yalnız ve yalnız Allah rızasını esas maksat ve gaye edinmek. İnsanlara riyakârlıktan, gösterişten uzak olmak.(Bu dünyada, hususan uhrevî hizmetlerde, en mühim bir esas, en büyük bir kuvvet, en makbul bir şefaatçi, en metin bir nokta-i istinad, en kısa bir tarik-i hakikat, en makbul bir duâ-yı manevî, en kerametli bir vesile-i makasıd, en yüksek bir haslet, en sâfi bir ubudiyet ihlastır....Cenab-ı Hakk'ın rızası ihlas ile kazanılır. Kesret-i etba' ile ve fazla muvaffakiyet ile değildir. Çünkü onlar vazife-i İlâhiyyeye ait olduğu için istenilmez; belki bazan verilir. Evet, bazan bir tek kelime sebeb-i necat ve medar-ı rıza olur. Kemmiyetin ehemmiyeti o kadar medar-ı nazar olmamalı. Çünkü, bazan bir tek adamın irşadı, bin adamın irşadı kadar rıza-yı İlâhîye medar olur. Hem, ihlas ve hakperestlik ise, müslümanların nereden ve kimden olursa olsun, istifadelerine taraftar olmaktır. Yoksa benden ders alıp sevap kazandırsınlar düşüncesi, nefsin ve enaniyetin bir hilesidir. L.)(Cay-ı ibret bir hâdise: Bir vakit İmam-ı Ali Radıyallahü Anh, bir kâfiri yere atmış. Kılıncını çekip keseceği zaman, o kâfir O'na tükürmüş. O kâfiri bırakmış, kesmemiş. O kâfir, O'na demiş ki: "Neden beni kesmedin?" Dedi: "Seni Allah için kesecektim. Fakat bana tükürdün; hiddete geldim. Nefsimin hissesi karıştığı için ihlasım zedelendi. Onun için seni kesmedim." O kâfir, O'na dedi: "Beni çabuk kesmen için seni hiddete getirmekti. Mâdem dininiz bu derece sâfi ve hâlistir; o din haktır." dedi. M.)"

Anlayana.

Benim de anlatmak istediğim özetle buydu.. Katkı için teşekkürler.. ^^

Konular
22
MFC Puanı
3,420
bukadar alcalmayi nasil basariyolar yada ne yasiyorlar acaba.. gecen aylarda bir iscimiz dusup hayatini Kaybetmisti, O adamin ve Ailesinin vebalini nasil Odicekler Kimbilir
. insaAllah kendileride O cukurlarda Can verirler..

Boşuna demiyorum.. Çalınan sadece bir kapak değil, bu bir cinayet teşebbüsüdür..
Yolun ortasında biri bir kapak çalarsa elbette biri düşer.. Büyük ihtimalle de hayatını kaybeder.

Bence bu olaya verilecek cezalar arttırılmalıdır. Basit bir olay olarak geçiyor hukukda oysa bu yüzden ölen insanlar var.

Allah rahmet etsin.. Yazık olmuş.

Konular
22
MFC Puanı
3,420
Dokunsalar ağlayacak gibi olan insanlar

Hayattaki zorluklarla başa edecek gücü bulamayıp hemen ağlayan sulu gözlü insanlardır. Kırılgan yapıları nedeniyle eleştiriye, tartışmaya ve kavgaya gelemezler. Kendilerini ifade etmekte güçlük çektikleri için hemen gözyaşlarına sığınırlar.

Konular
22
MFC Puanı
3,420
Sevgilisini bekleten erkek

Kızların bile o kadar hazırlık yapacak konuları olmasına rağmen bekletmesi çirkin olurken, sevdiği kızı bekleten erkeği düşünemiyorum bile.. Ağır canlı erkek olsa gerek. :smile:

Konular
124
MFC Puanı
8,290
Kibir kötüdür ama özgüven iyidir.
Hiçbir şey bilmiyorum mantığı bizi Nihilizm'e götürür. Onun sonu da hiçlik düşüncesidir..
İnsan ise hiç olmayacak kadar değerli ve donanımlı yaratılmıştır..

Mesele her şeyi bilmek değil zaten bilmemiz gerekenleri bilmek..
Yoksa her şeyi yalnızca Allah bilir..

Ancak bu gerçekler üzerinden bilgi kötülemesi yapmak da saçma..
Ben öğrenmeyi seven biriyim ve cahilleri eleştiririm.. Cahilleri savunmak için bana değişik şeyler yazarsanız bunları da ciddiye almam.. :smile:

Bilen ile bilmeyen bir olur mu? Bakın Kuran böyle söylüyor.. ;)
Bilgiye vurgu yapıyor.. O yüzden bize düşen de bilgiye düşman olmak değildir..

Ayrıca cehalet başka bir şeydir. Cehalet bilgisizlik değildir. Bilmediğim konular olabilir ama bu beni cahil yapmaz.. :cool:

AknRV0.png

:sigara

Konular
124
MFC Puanı
8,290
Uyuşuktur :sigara Üşengeçtir :sigara Hımbıldır :sigara

Konular
22
MFC Puanı
3,420
Tutuklu gazeteciler

Ülkemizin dış basında eleştirilmesine ve kötü tanınmasına neden olan büyük bir problemdir. Açıkça bir suç işleme durumu olmadıkça hiçbir gazetecinin fikirleri nedeniyle tutuklanması veya mahkum edilmesini doğru bulmuyorum. :smile:

Konular
124
MFC Puanı
8,290
Kalbi yumuşak insanların icraatidir ağlamak :sigara Yumuşak kalpli insanlardan da pek zarar gelmez. :sigara

Konular
22
MFC Puanı
3,420
Görünüm önemli değil iyi kalpli olsun yeter diyen kız

Bu tarz kızlar bana hiç samimi gelmiyor.
Elbette kalp, karakter, davranış daha önemlidir. Ancak her kızın, maddiyata, görünüme, karizmaya da önem verdiği bir gerçektir. Zaten bunlar ayıplanacak şeyler de değildir. Ben Tür kızlarının böyle ruhani tavırlara girmesini pek anlamıyorum. Hayır zengin istiyorsanız, zengin istiyorum deyiniz. Yakışıklı istiyorsanız, yakışıklı istiyorum deyin. Yalana ne gerek var ki? :smile:

Konular
124
MFC Puanı
8,290
Savcıların yazılan bir haberi delil göstererek tutukladığı ve hakimlerin de, savcıların açtığı bu muz ortaya gelişine vole vurarak müebbet verdiği yazarlar ülkemizde mevcuttur. İnsan hak ve hürriyetleri temele alındığında gazeteciler ve gazetecilik faaliyetleri kamu yararına en önemli demokrasi aygıtı olarak görülmüş ve kanunlarına işlenmiştir. :sigara

Neyse ya hayin çok Türkiye'de :sigara

Konular
22
MFC Puanı
3,420
Age of Mythology

Age of serisinin tartışmasız en iyi oyunudur. Eskiden çok oynardım, mitoloji ile ilgili birçok şeyi bu oyun sayesinde öğrendim diyebilirim. Önce Yunanistan'da sonra Mısır'da en sonunda İskandinavya bölümlerinden oluşuyor.

Gerçekten çok zevkli ve eğlenceli bir oyundur. :smile:

Konular
124
MFC Puanı
8,290
Age of Empires 3 ün eskileridir :sigara Güzel oyundur :sigara

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...