Neler yeni
Türkiye'nin En Güncel Forum Sitesi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Parlak Saçların Sırrı

DeStina

Her Nasip Vaktine Esirdir
MFC Üyesi
Konum
İzmir
  • Üyelik Tarihi
    9 Haz 2015
  • Mesajlar
    12,429
  • MFC Puanı
    2,960
  • MFC Seviyesi

Parlak Saçların SırrıSaçınızı boyamadan önce saç çevrenize boya gelmemesi için krem sürmelisiniz. Böylece saçınızı yıkadıktan sonra boya izinden de kurtulmuş olursunuz. Saç boyası seçerken doğru rengi bulmak çok önemlidir. Ten renginize ve yüzünüze uygun bir renk seçmelisiniz. Beyazlarınızı kapatmak istiyorsanız, çok koyu renklerden kaçınmalısınız.Saçınızda çok beyaz varsa, boyayı 40 dakika kadar bekletmek işe yarar. Saçınızın tonu çok koyu olduysa Hindistan cevizi yağını saçlarınıza sürün ve 10 dakika boyunca saçınızı kurutun. Sonra şampuanla yıkayın, renk tonunun yumuşadığını göreceksiniz. Saçınızın rengini uzun süre korumak istiyorsanız, 2-3 günde bir yıkamaya özen gösterin. Saç rengini koruyan şampuanların Ph değeri 4.5-6 arasındadır. Bunları da kullanabilirsiniz.
Saçlarınızın ne yaparsanız yapın ışıldamasını sağlayamıyorsanız, bir yerlerde yanlış yapıyorsunuz demektir. Saçınızın cinsine uygun olmayan yanlış bir saç kremi kullanıyor olabilirsiniz. Saç kremini sadece saç uçlarına sürün, diplere sürerseniz saçınız ağırlaşır ve matlaşır. Saçınızı iyi durulayın.Saçınızın solgun görüntüsünden kurtulmak istiyorsanız, saç kremini sürdükten sonra saçınızı banyoda kremliyken tarayın ve ardından durulayın. Bunların yanı sıra bakım kremleri ve saç maskeleri ile bakım yapın.
Saçınızı şampuanladıktan sonra bir havluyla kurutun. Saç bakım kremini saç telinizin ortasından başlayarak uçlarına doğru sürün. Saçların en kuru yerleri uçlarıdır.Saç kremini saçınızda en az 5 dakika bekletin. Eğer vaktiniz varsa, saçınıza bir bone takıp bekleyebilirsiniz. Haftada bir defa saç maskesi uygulayın. 
Üst Alt