• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

Peygamberimizi görme imkanınız olsa ne söylerdiniz

Metin

MFC Üyesi
Konular
482
MFC Puanı
10
Yaşları 6 ile 12 arasında değişen çocuklara, "Peygamberimizi görseydiniz ona ne söylerdiniz?" sorusu soruldu.
İşte çocukların verdiği cevaplar

uncut_page__594539596.jpg

uncut_page__745803389.jpg

uncut_page__699296297.jpg

uncut_page__167526080.jpg

uncut_page__949624104.jpg

uncut_page__532502421.jpg

uncut_page__587500522.jpg

uncut_page__941501196.jpg

uncut_page__126171347.jpg

uncut_page__120579339.jpg

uncut_page__492687837.jpg

uncut_page__947559277.jpg

uncut_page__016055323.jpg

Konular
22
MFC Puanı
3,420
Saçma ötesi bir konu dalga geçer gibi!

İlda

Özel Üye
Konular
1,235
MFC Puanı
1,490
Gerçekten öyle bir şansımız yok ki
Rüyasında gördüğü nu söyleyenler oluyor

Konular
14
MFC Puanı
170
cocuklara sorulması bence iyi olmus onların ne kdar bildiği sevdiği gorulur sanki ama bilemedim

Henna

MFC Üyesi
Konular
21
MFC Puanı
90
Dur ya sarma yine ben görmek istiyorum demedim
Lafı yine başka yerlere çekme lütfen
Görenler oluyor ama rüyasında buna da mi itirazın var

Ben gördüm rüyalarımda bikaçkez canım,kimse buna bişi diyemez.. böyle birşeyin mümkünatı var.
ama konu cidden saçma olmus,küçüçük çoçuklara sorulcak seymi bu. önce peygamber sevgisı asılamak lazım..

İlda

Özel Üye
Konular
1,235
MFC Puanı
1,490

Ben gördüm rüyalarımda bikaçkez canım,kimse buna bişi diyemez.. böyle birşeyin mümkünatı var.
ama konu cidden saçma olmus,küçüçük çoçuklara sorulcak seymi bu. önce peygamber sevgisı asılamak lazım..
Ama söylememek lazımmış gördüğünü

Konular
22
MFC Puanı
3,420
Dur ya sarma yine ben görmek istiyorum demedim
Lafı yine başka yerlere çekme lütfen
Görenler oluyor ama rüyasında buna da mi itirazın var

Gördüğünü iddia edenlerin %99'u yalancıdır sahtekardır.. (Sahabe ve tabiin dönemi hariç)
Hangi şeytanı görüp kim bilir Peygamber sandılar?
Ayrıca bir görse dahi bunu söylemez.. Söylüyorsa kendisine biçmek istediği bir pay vardır..

İlda

Özel Üye
Konular
1,235
MFC Puanı
1,490

Gördüğünü iddia edenlerin %99'u yalancıdır.. (Sahabe ve tabiin dönemi hariç)
Ayrıca bir görse dahi bunu söylemez.. Söylüyorsa kendisine biçmek istediği bir pay vardır..
Ne kadar da kendinden emin konuştun
Alalh mısın sen
Allah isterse her şey olur
Millet neden yalan söylesin

Henna

MFC Üyesi
Konular
21
MFC Puanı
90

Gördüğünü iddia edenlerin %99'u yalancıdır.. (Sahabe ve tabiin dönemi hariç)

bak sana cevap vermim diyorum ama sen resmen aranıyosun.? nedemek yalancı ya? ben gördüm,ustelik ruyasında efendimizi görenlerin yanılma payı yoktur. şeytan asla onun kılıgına bile giremez. bol keseden sallama. nice insanlar var ruyasında görüp hidayete eren.. hiçmi okumuyon arastırmıyon

Henna

MFC Üyesi
Konular
21
MFC Puanı
90
Sual: Rüyada Peygamberimizi gören muhakkak Onu mu görmüş olur?
CEVAP
Rüyada Peygamber efendimiz Muhammed aleyhisselamı hakiki şekliyle gören, muhakkak Onu görmüş olur. Çünkü şeytan Onun şekline giremez. Fakat şeytan başka şekle girip görünebilir. Resulullah efendimizi tanımayan kimsenin, bunu ayırması kolay olmaz.

Bazı âlimler de, (Peygamber efendimizi değişik şekilde görmek, yine Onu görmek olur. Fakat bu, o kişinin dindeki noksanlığına alamettir. Peygamber efendimizi rüyada gerçek şekliyle gören ve mümin olarak ölen herkes Cennete gider) buyurmuşlardır.

Hadis-i şeriflerde buyuruldu ki:
(Beni rüyada gören, gerçekten beni görmüştür. Ben her surette görünürüm.) [Deylemi]

(Beni rüyada gören, gerçekten beni görmüştür. Çünkü şeytan benim şeklime giremez. Ebu Bekri Sıddıkı gören de, gerçekten onu görmüştür. Şeytan onun da suretine giremez.) [Hatib]

(Beni rüyada gören, uyanıkken görmüş gibidir.) [İbni Mace]

(Beni rüyada gören, Cehenneme girmez.) [İbni Asakir]

Henna

MFC Üyesi
Konular
21
MFC Puanı
90
hadisi şerife tutup yalan diyemessin sen? bilmediğin her konuya yorum yapmak heralde marıfet

Konular
22
MFC Puanı
3,420
Ne kadar da kendinden emin konuştun
Alalh mısın sen
Allah isterse her şey olur
Millet neden yalan söylesin

Ne alaka?
Eğer İslam'i usülü biraz bilsen bunu söylemezdin zaten

-Allah'ın dilemesi ile delil getirilemez.
-Allah dilerse her şey olur peki Allah'ın böyle bir şeyi dilediğini bana kanıtlar mısın?
-Rüya spekülasyon aracıdır. Bir delil değildir. Bir kıymeti yoktur..
-Kendine pay biçmek, dindar gözükmek için..

-Peygamberi görenin rüyasına şeytan girmez hadinin altında İbni Hacer bu sadece sahabe dönemi diye için şerh düşmüştür..

Bu benim dediğim bir şey değil, Kuran konusunda uzmanlaşan insanların söylediği bir durum istersen araştır..